Суспільство
23 жовтня 2017
Третій за останній місяць ув'язнений помер в Одеському СІЗО
За попередніми даними лікарів, смерть настала від тромбоемболії легеневої артерії.
news-image

В Одеському СІЗО помер третій за останній місяць ув'язнений – 43-річний арештант, передає «Є!» із посиланням на Інтерфакс.

Як повідомила прес-служба прокуратури Одеської області, арештант у зв'язку з погіршенням стану був доставлений до медчастини установи, де йому надали невідкладну допомогу, яка, однак, не допомогла. За попередніми даними лікарів, смерть настала від тромбоемболії легеневої артерії.

За фактом смерті чоловіка Малиновський відділ поліції почав кримінальне провадження за ст. 115 (вбивство) Кримінального кодексу України з позначкою "природна смерть" і ст. 140 (невиконання або неналежне виконання медичним працівником професійних обов'язків) Кримінального кодексу України.

Наразі призначено судово-медичну експертизу для встановлення причин смерті чоловіка.

Як повідомлялося, на початку жовтня в Одеському СІЗО з собою покінчив 33-річний арештант, 18 жовтня вчинила самогубство 28-річна жінка, підозрювана у вбивстві свого немовляти.

Раніше увечері 17 серпня ц.р. ув’язнений Одеського СІЗО убив і розчленував співробітницю слідчого ізолятора. Правоохоронці викрили підозрюваного у вбивстві – ним виявився 39-річний заарештований, який перебував у слідчому ізоляторі і раніше вже притягувався до кримінальної відповідальності за статтями 187 (розбій) та 115 (умисне вбивство) Кримінального кодексу України.

За фактом загибелі жінки органи поліції почали кримінальне провадження за п.13 ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України (умисне вбивство, вчинене особою, яка раніше вчинила умисне вбивство). Крім того, слідчі прокуратури Одеської області розпочали кримінальне провадження за фактом службової недбалості та неналежного виконання своїх обов'язків співробітниками СІЗО, внаслідок чого стало можливим вчинення ув'язненим цього злочину (ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України).

Пізніше правоохоронці встановили, що підозрюваний у вбивстві останнім часом практично не з'являвся у своїй камері, а жив у подвір'ї, де розміщувався свинарник. При цьому санкція суду на те, щоб ув’язнений більше двох годин був поза камерою, відсутня. Також в подвір'ї було знайдено незареєстровані ніж і сокиру, за допомогою яких злочинець убив і розчленував свою жертву.

На час розслідування від своєї посади був відсторонений начальник Одеського СІЗО В'ячеслав Коваль.

Крім того, співробітники прокуратури Одеської області спільно з представником уповноваженого Верховної Ради з прав людини в Одеській області Анатолієм Пазичуком провели перевірку дотримання прав ув'язнених в Одеському СІЗО, під час якої виявлено "факти нелюдського поводження" з людьми, що там перебувають. За результатами перевірки розпочато кримінальне провадження за ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень) КК України, яке пізніше було перекваліфіковано на "тортури" (ч.2 ст. 127 365 Кримінального кодексу України).

Читайте також: На Львівщині жінка внаслідок побиття осліпла на одне око