Події
29 жовтня 2017
Фонд Джоан Роулінг реформуватиме українські інтернати
Будуть реалізовані проекти, спрямовані на підтримку кризових сімей, аби зменшити кількість відмов від дитини, та заходи з повернення дітей у родину.
news-image

Благодійна фундація Джоан Роулінг «Lumos» у Житомирській області в рамках пілотного проекту реформуватиме інтернати, в яких живуть діти з неблагополучних сімей та сироти.

Про це йдеться в прес-релізі Національного офісу реформи деінституціалізації, що потрапив у розпорядження «NewWest Media», інформує «Є!», з посиланням на УНІАН.

31 жовтня 2017 року в Житомирі представники британської фундації «Lumos» підпишуть Меморандум про співпрацю з Уповноваженим президента з прав дитини Миколою Кулебою та Житомирською облдержадміністрацією. Фундація всесвітньо відомої письменниці, авторки серії книг про Гаррі Поттера Джоан Роулінг надасть інтернатам Житомирщини технічну, експертну та методичну допомогу у реалізації пілотного проекту для сприяння припинення інституціалізації дітей. Тобто будуть реалізовані проекти, спрямовані на підтримку кризових сімей, аби зменшити кількість відмов від дитини, та заходи з повернення дітей у родину. До цього британська фундація працювала з Болгарією та Молдовою. Сьогодні в цих країнах вже майже повністю зникли інтернати. Тепер «Lumos» планує допомагати Україні з реформою деінституціалізації, яка розпочалась влітку цього року.

Координуватиме пілотний проект у Житомирській області Національний офіс з реформи деінституціалізації при Уповноваженому Президента України з прав дитини, що створений за підтримки канадського проекту «EDGE». Напередодні, 9 серпня, Кабінет міністрів України затвердив Національну стратегію реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки та план заходів з реалізації її першого етапу. За даними Уповноваженого президента України з прав дитини Миколи Кулеби, в українських інтернатах зараз перебуває 1,5% дітей країни. Згідно з Національною стратегією, вже у 2026 році дітей в подібних закладах має бути менше 0,5%. А ті, що з різних причин усе ж залишатимуться в інституціях, а не в сім’ях, мешкатимуть в умовах, максимально наближених до сімейних – до 15 осіб в одному закладі.

Читайте також: «Кожного дня він приходив на місце захоронення хлопчика, щоб подивитися, як розкладається його тіло»: на Харківщині психічно хворий чоловік вбив школяра (фото)