новини

КС Іспанії анулював закони, що стали основою референдуму про незалежність Каталонії

27 жовтня парламент Каталонії проголосив незалежність регіону від Іспанії.

Конституційний суд Іспанії анулював три закони, що забезпечили проведення референдуму про незалежність Каталонії 1 жовтня. Про це повідомляє El Pais, передає «Є!» із посиланням на Європейську правду.

Пленум Конституційного суду одностайно ухвалив три рішення, що визнали неконституційність і недійсність законів про проведення референдуму про самовизначення, про заклик до референдуму про самовизначення та про призначення членів виборчого об'єднання Каталонії.

Крім того, Суд відхилив апеляцію, подану урядом Каталонії, на застосування статті 155 конституції Іспанії, яка обмежує самоврядування у регіоні.

Як відомо, на референдумі 1 жовтня більшість виборців, які взяли участь у голосуванні, підтримали незалежність Каталонії. Як результат – 27 жовтня парламент Каталонії проголосив незалежність регіону від Іспанії. У відповідь Мадрид застосував статтю 155, розпустив парламент Каталонії і відсторонив уряд автономії. Також влада Іспанії розпочала переслідування каталонських політиків, відповідальних за проголошення незалежності.

Читайте також: Прокуратура Іспанії попросила європейський ордер на арешт лідера Каталонії

3 листопада 2017, 17:10

 

Loading...

До теми

Авторизація