Війна
31 січня 2015
Дванадцятий російський гуманітарний конвой прибув на кордон з Україною
У колоні 170 автомобілів, які везуть 1,5 тисячі тонн вантажу
news-image

Дванадцятий гуманітарний конвой з Росії прибув на російсько-український кордон, де почалося митне оформлення вантажів.

Про це повідомляє Є! Єдність.інфо з посиланням на прес-службу МНС РФ.

"Гуманітарний конвой МНС Росії розділився на дві колони, одна з них перебуває на прикордонному пункті пропуску Донецьк, інша - на пункті пропуску Матвєєв Курган. У кожній з них більше 80 автомобілів, зараз почалося їх митне оформлення", - цитують російські ЗМІ представника російського відомства, пише ВВС Україна.


Після огляду вантажівки вирушать у Донецьк і Луганськ.

За повідомленнями, до складу автоколони входять більше 170 машин, які везуть 1,5 тисячі тонн вантажу. У Росії стверджують, що у вантажівках - продукти харчування, медикаменти, предмети першої необхідності і будівельні матеріали.

Читайте також: Стало відомо про справжній вміст "гумконвоїв Путіна" (відео)

Напередодні у Міністерстві закордонних справ України заявили, що будь-яка гуманітарна допомога повинна надходити в Україну виключно за погодженням з урядом та згідно з українськими законами.

"МЗС України неодноразово звертало увагу російської сторони на те, що попередні "гуманітарні вантажі" переміщалися на територію України з грубим порушенням", - сказано в повідомленні.


У міністерстві також поклали відповідальність за безпеку вантажу на Росію і бойовиків.

Раніше речник МЗС України Євген Перебийніс також заявляв, що якщо Росія направить черговий гумконвой без узгодження з Україною і Червоним Хрестом, то перетин кордону цим конвоєм буде розцінюватися українською стороною як "акт агресії".

Читайте також: ЄС отримав беззаперечні докази участі Росії у конфлікті на Донбасі

Це вже 12-та колона, яку Росія направляє на схід України. Останній так званий гуманітарний конвой заїхав в країну на початку січня.