новини

Вражаючі цифри: на яку суму українці цьогоріч набрали кредитів

Заступник голови НБУ повідомила, що в 2017 році спостерігається також приплив коштів населення на депозити.

Національний банк з початку року спостерігає відновлення кредитування як населення, так і бізнесу.

Інформує «Є!», з посиланням на 24tv.ua.

Про це заявила заступник голови НБУ Катерина Рожкова під час засідання Вищої експертної ради при Раді Нацбанку, передає delo.ua.

"Гривневі кредити населення з початку року і за станом на ранок сьогоднішнього дня виросли на 20 мільярдів гривень", – підрахувала вона.

За словами Рожкової, в першу чергу зростає споживче кредитування.

"Це впливає на рівень ставок. Ставки за споживчими беззаставними кредитами є максимальними", – уточнила заступник голови НБУ.

Поступово відновлюється іпотека, але для розвитку необхідні зміни в законодавстві, зокрема, скасування с тому нинішній роздрібний валютний кредитний портфель – це залишки валютної іпотеки і валютних автокредитів.

"Зараз ці портфелі продовжують реструктуризуватися і конвертуватися в гривню, щоб знизити валютні ризики, тому валютний портфель скорочується і погашається", – уточнила вона.

Заступник голови НБУ повідомила, що в 2017 році спостерігається також приплив коштів населення на депозити. З початку року кошти українців в банківській системі збільшилися практично на 23 мільярда гривень.

"Ставки по депозитах в іноземній валюті перебувають на історичному мінімумі, по гривневих депозитах – найнижчі за останні шість років. Зниження ставок по кредитах відбувається повільніше. Але ми думаємо, що протягом року-півтора вони досягнуть того рівня, який є більш-менш прийнятним для економіки", – підсумувала Рожкова.
Читайте також: Черговий український банк припинив свою діяльність
Читайте також: На Харківщині 29 людей захворіли на гепатит через неякісну воду

23 листопада 2017, 21:38

 

Loading...

До теми

Авторизація