Україна
1 грудня 2017
Боротьба з корупцією в Україні знаходиться на межі колапсу, - ЗМІ
НАБУ просто відсунуло на задній план справи по корупції високого рівня. Здається, корумпованим чиновникам в Україні вдалося приборкати роботу організації.
news-image

На думку автора матеріалу, обіцянки нових антикорупційних органів боротися з корупцією стали жертвами старих радянських методів Новостворені українські антикорупційні органи за 2 роки не виконали своїх обіцянок, а керівництво НАБУ уклало домовленості з олігархами, зокрема, Ігорем Коломойським. Про це пише у матеріалі "Колишні обіцянки української війни з корупцією зараз сходять нанівець" в авторитетному американському виданні The Washington Times відомий політичний аналітик, колумніст ряду американських видань Л. Тодд Вуд (L. Todd Wood), повідомляють "Українські новини", пише «Є!».

Згадуючи зустріч у Києві 2 роки тому з Артемом Ситником і його колегами з Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, автор зазначає "захоплюючу, але наївну енергію" новостворених структур, яку відчув тоді.

Однак, констатує Тодд Вуд, до розчарування Європейського Союзу і американських і європейських дипломатів здається, що обіцянки цих організацій стали жертвами старих радянських методів. Антикорупційні зусилля в Україні знаходяться на межі колапсу, повідомляє видання. Незважаючи на хороше фінансування, хороші зарплати співробітникам і підтримку Заходу, імідж НАБУ і спорідненого Національного агентства з питань запобігання корупції, можливо, вже непоправно зіпсований. Жоден високопоставлений чиновник не був засуджений за звинуваченням у корупції.

Зокрема, НАБУ просто відсунуло на задній план справи по корупції високого рівня. Здається, корумпованим чиновникам в Україні вдалося приборкати роботу організації, пише The Washington Times. Ідеальним прикладом цього є ситуація з групою "Приват" Ігоря Коломойського. Держава націоналізувала ПриватБанк, щоб запобігти його колапсу.

Однак пізніше з'ясувалося, що напередодні націоналізації власники вилучили всі гроші, відзначає автор. 

"Пан Ситник встановлює шкоду приблизно на 600 млн. доларів, що є значною сумою для національної фінансової системи. Детективи НАБУ вилучили відповідні документи, але по суті ніяких дій не було. Пан Ситник не згадував про справу більше двох місяців. Є чутки про вигідну таємну угоду між паном Ситником і паном Коломойським про те, щоб не давати справі ходу", - пише американський аналітик.

Також автор наводить приклад великої енергетичної компанії "Запоріжжяобленерго", за якою НАБУ після свого створення порушило одну з перших справ. Втрати від корупції тут оцінюється в 12,8 млн. дол. За словами депутата парламенту Сергія Лещенка, призначення в енергетичній компанії, якою керують брати Суркіси, визначає Ігор Кононенко, заступник голови фракції, лояльної до Президента Петра Порошенка.

"Знову ж, пане Ситник і його офіс не згадували про цю ситуацію протягом шести місяців, блокуючи розслідування одноъ зі своїх перших великих справ. Знову ж таки, є чутки, що платять великі хабарі, щоб зупинити розслідування НАБУ", - констатує американське видання.

У статті також згадується ворожнеча між НАБУ і НАПК, яка розгорілася після того, як НАПК почало перевірку діяльності пана Ситника, і звукозапис, в якій Ситник оприлюднює секретну інформацію, що тягне можливі юридичні проблеми для бюро та його лідера (причому директор НАБУ підтвердив, що розмова дійсно відбувся). Американський оглядач констатує: до закликів звільнити пана Ситника почали прислухатися до українських громадських колах і в західних посольствах у Києві.

"Захід може сильно наполягати на тому, щоб замінити керівництво НАБУ більш об'єктивними фігурами з метою зберегти майбутню працездатність або навіть існування бюро", - прогнозує The Washington Times, відзначаючи, що доля майбутньої допомоги від міжнародних агентств в Україні залежить і від здатності країни подолати спадщину радянської корупції.

Читайте також:ГПУ провела обшуки в «агента Катерини» у справі про хабар

Читайте також:У Польщі розгорівся корупційний скандал через суддів, які підозрюються у отриманні хабарів