Суспільство
18 грудня 2017
Колишній воєнком має намір в судовому порядку довести провину ряду провідних політиків України до втрати Криму
Генерал-майор наголосив, що суспільство потребує правди щодо "злочинів, скоєних нашими чиновниками".
news-image

Колишній військовий комісар Вінницькій області, генерал-майор Павло Дісяк домігся через суд початку досудового розслідування бездіяльності ряду вищих посадових осіб України в частині втрати контролю над територією Автономної республіки Крим. Про це військовий заявив на своїй сторінці в Фейсбуці, передає «Є!» із посиланням на Українські новини.

За його словами, відповідне рішення було нещодавно зареєстроване в Єдиному реєстрі досудових розслідувань.

Зокрема, Дісяк має намір домагатися розслідування посадових порушень і фактів службової недбалості під час анексії Криму такими політиками і посадовими особами, як Олександр Турчинов, Арсеній Яценюк, Андрій Парубій, Сергій Пашинський, Арсен Аваков, Валентин Наливайченко, Степан Полторак і Ігор Тенюх.

За словами Дісяка, відповідне досудове розслідування він раніше ініціював, подавши заяви до Головного слідчого управління СБУ, а також слідчий департамент Головної військової прокуратури.

"Я намагався ініціювати розслідування вищими фахівцями в цій справі - слідчими СБУ. Матеріал я збирав протягом весни-літа 2017 року, аналізував .... І розгорнуту заяву з матеріалами зі ЗМІ подав ще в липні 2017 року в СБУ. Кримінальну справу по закону повинні були б зареєстровати в той же день. Однак мені довелося пройти довгий шлях грубої протидії, і тому тільки за рішенням суду справа була зареєстрована минулого місяця. Це я знаю з відповіді СБУ, яка мені надійшла недавно", - повідомив він.

Генерал-майор Дісяк також приводить в своїй заяві серію фактів, що стосуються подій кінця зими і початку весни 2014 р стверджуючи, що тодішній в.о. президента Турчинов не зобов'язаний був скликати 28 лютого 2014 р засідання РНБО. І тим більше, на думку ініціатора позову, не повинен був ставити на голосування питання про введення воєнного стану.

"У разі незгоди інших членів РНБО він не повинен був виконувати їх рішення, а повинен був самостійно вирішувати питання використання ВСУ в разі збройної агресії. Це чітко сказано в п.19 ст. 106 Конституції України. Більш того, згідно з п.31 ст. 106 Конституції президент не має права передавати свої повноваження іншим особам та органам. Однак саме це і зробив Турчинов - передав свої повноваження в частині використання ЗСУ на випадок збройної агресії іншому органу - РНБО, у якого таких повноважень немає згідно ст. 107 Конституції України. Таким чином, Турчинов грубо порушив пункти 1, 19, 31 ст.106 Конституції України, а також такі її статті: 2,17,65,73, 102", - стверджує Дісяк.

Днем раніше на своїй сторінці в Фейсбуці генерал-майор так пояснює своє рішення звернутися до суду і почати розслідування:

"Суспільство потребує правди не тільки з питань злочинів російських окупантів, а й в правді про злочини, скоєних нашими чиновниками. Всіх людей хвилює одне питання - чому держава не задіяла всі наявні державні інститути для забезпечення цілісності кордонів і державного суверенітету ... Я військовий і завжди був упевнений, що під час нападу ми повинні цей напад відбивати. Якщо ми цього не робимо - ми вчинюємо злочин.

Вважаю, що ретельне, повне, об'єктивне і неупереджене, в рамках кримінально-процесуального порядку, досудове розслідування всіх обставин подій в лютому-березні 2014 року в Криму дасть: 1) об'єктивну картину того, що сталося в Криму; 2 ) змиє пляму підозр з невинних і дозволить залучити до відповідальності саме винних у втраті Україною Криму; 3) розслідування буде дуже корисним з точки зору правдивого висвітлення історії України".

Нагадаємо, генерал-майор Павло Діяк - колишній військовий комісар Вінницькій області (Західне оперативне командування). У січні 2014 року він був включений до складу т.зв. Вінницької народної ради, яка представляла інтереси протестуючих активістів в цьому регіоні під час Революції Гідності. Після початку бойових дій в Донецькій і Луганській областях служив в зоні АТО, як вважається, зіграв важливу роль в бойовій перепідготовці артилерійських підрозділів ЗСУ. Зараз викладає артилерійську підготовку при Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського.