Суспільство
24 січня 2018
Українець вступив одразу у 10 вузів США: вибрав навчання у Гарварді
Він довго вибирав між Стенфордом і Гарвардом, але в підсумку вирішив зупинитися на останньому.
news-image

Студент київського Фінансово-правового ліцею Георгій Солодко поступив відразу в 10 вузів США, але в результаті вибрав вчитися в Гарварді і став однокурсником доньки екс-президента США Малії Обами.

Про це пише видання Proman, інформує «Є!», з посиланням на ТСН.

Георгій розповів, що подавав документи в 20 американських вузів, з десяти з них отримав пропозицію. Він довго вибирав між Стенфордом і Гарвардом, але в підсумку вирішив зупинитися на останньому.

Українець отримав від Гарвардського університету грант у розмірі 300 тисяч доларів – ці гроші покривають витрати на чотири роки навчання, харчування та житло. Підручники та авіаквитки він купує за свій рахунок, також сам покриває витрати на участь в наукових конференціях.

Незважаючи на те, що Георгій Солодко єдиний українець в Гарварді, він упевнений, що будь-який випускник з української глибинки може стати студентом топового американського вузу. Але для цього потрібно показувати хорошу успішність, бути наполегливим і мати активну життєву позицію

"Перше, що потрібно для вступу в топові американські вузи, — це високий середній бал абітурієнта. Він повинен бути не нижче 11,7-11,8 балів за 12-бальною шкалою. Багато хто вважає, що оцінки – це не важливо, що вони не відображають реальний рівень знань і за великим рахунком нічого не значать. Але це не так. Із середнім балом в 6,0 вам не стати студентом Гарварду", - розповів Солодко.

Що стосується перспектив після закінчення вузу, Солодко говорить, що початковий досвід роботи хотів би отримати в США, але не виключає повернення в Україну.

"Враховуючи, що багато американські компанії мають філії в Україні, не виключено, що я повернуся в країну і буду працювати в одному з них. Крім того, мене звуть назад певні волонтерські плани", - розповів він.

Якщо говорити про довгострокові перспективи, то Георгій Солодко хотів би керувати своєю компанією. Але швидкість життя і змін у США настільки висока, що зараз йому важко говорити, чим буде займатися через 5-7 або 10 років. 

Читайте також: В Міносвіти назвали дати проведення пробного ЗНО