Події
25 січня 2018
Чубаров: у 2014-му мені телефонували й пропонували зустріч із Сурковим
Голова Меджлісу надав покази в Оболонському суді.
news-image

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявляє, що у лютому 2014 року до нього телефонувала невідома людина і пропонувала зустрітися з помічником президента РФ Путіна Владиславом Сурковим. Про це він сказав під час допиту в Оболонському суді Києва у справі про державну зраду Віктора Януковича, передає «Є!» із посиланням на УП.

"На місяць лютий ситуація в Криму була напруженою. Бо офіційна республіканська влада була політично заангажованою, займалася підбором і спрямовуванням учасників антимайдану до Києва, це все керувалося публічно і відверто", - сказав Чубаров.

Він додав, що 28 січня 2014 року пройшов масовий мітинг, організований меджлісом кримськотатарського народу і проукраїнськими силами.  

"Буквально в кінці січня – на початку лютого я отримав телефонний дзвінок. Людина, яка потелефонувала, пропонувала зустрітися Сурковим, помічником президента РФ Путіна, який нібито незабаром буде перебувати в Криму. Я відповів, що якщо зустріч стосується допомоги Україні щодо облаштування кримських татар, я готовий. З інших питань зустрічатися з ним не хотів", - сказав Чубаров.

Потім, за його словами, увечері 20 лютого він отримав повідомлення від одного зі своїх колег по Верховній Раді Криму, що на 21 лютого скликається позачергове засідання ВР АР Криму.

"Я набрав заступника голови ВР АРК, чому мене не повідомили. З його слів, я зрозумів, що вони поширять інформацію, що на шляху повернення з Києва до Криму учасників антимайдану було нібито спалено 6 автобусів і 6 кримських людей нібито вбито.

Я втрутився в ці процеси, бо саме в ці дні Костянтинов (голова парламенту Криму Володимир Костянтинов, після окупації Криму Росією голова окупаційної "Державної Ради Криму" – ред.) перебував у Москві. Він тоді вже їздив як чолнок і, здається, 20 лютого в Москві в одному зі свої публічних інтерв’ю він зробив заяву про те, що, мовляв, якщо влада в Києві буде вибудувана не таким чином, то Крим може розглядати питання щодо відокремлення", - сказав Чубаров.

Він додав, що це стало інформаційним вибухом.

"І ми розуміли, що ВР АР Криму чекає повернення Костянтинова, щоб злегалізувати як варіант отакі його твердження", - сказав Чубаров.
Читайте також: Ви просите Джавеліни, а самі експортуєте танки? - генерал США про оборонний сектор в Україні