Суспільство
31 січня 2018
Учасникам бойових дій пояснили, як реагувати на відмови маршрутників
Будь-яка відмова від перевезення пільгових категорій є незаконною.
news-image

Відмова перевізника у пільговому перевезенні учасників бойових дій є незаконною. У таких випадках слід звертатися із заявою або скаргою до працівників поліції або до теруправління Державної служби України з безпеки на транспорті. Про це повідомила на своїй сторінці у Facebook Юридична служба ЗС України, опублікувавши також відповідний зразок скарги, передає «Є!»

"Доволі часто трапляються випадки, коли перевізник відмовляє у пільговому перевезенні учасників бойових дій, обґрунтовуючи тим, що припинив перевезення пільгових категорій у зв’язку з відсутністю компенсацій чи непідписанням з ним договору про пільгові перевезення. Проте такі дії є неправомірними, а будь-яка відмова від перевезення пільгових категорій є незаконною", - йдеться у повідомленні.

Наголошується, що незалежно від компенсацій чи наявності договорів про пільгові перевезення з перевізником закони України про пільгове перевезення окремих категорій громадян продовжують діяти, а право пільговиків на безкоштовний проїзд не зникає, не може бути обмежене і має бути забезпечене перевізником.

З цього приводу Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ в ухвалі від 23.11.2016 у справі № 752/16965/15-ц зазначив:

“Автомобільному перевізнику, який здійснює перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, забороняється відмовлятися від пільгового перевезення, крім випадків, передбачених законом. Безпідставна відмова від пільгового перевезення тягне за собою відповідальність згідно із законом”.

Відповідно до ст. 133-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, безпідставна відмова від передбаченого законом пільгового перевезення громадян тягне за собою накладення штрафу на водіїв транспортних засобів, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності в розмірі восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Водночас, інструкцією з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення Державною інспекцією України з безпеки на наземному транспорті, затвердженою наказом Міністерства інфраструктури України від 24.04.2013 № 254, встановлено порядок оформлення матеріалів та розгляду справ про адміністративні правопорушення, пов’язані з порушенням законодавства про автомобільний транспорт, уповноваженими на те посадовими особами Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті та її територіальних органів.

"Отже, у випадку порушення Вашого права на пільговий проїзд Ви можете звернутись за захистом свого права із заявою або скаргою (зразок додаємо) до працівників поліції або до територіального управління Державної служби України з безпеки на транспорті для відновлення порушеного права", - повідомили у Юридичній службі ЗС України.

При цьому, задля можливості ефективного розгляду скарги варто запам’ятати маршрут, номер маршруту, державний номер автобуса, інформацію про перевізника.