Політика
8 лютого 2015
Порошенко, Путін, Меркель та Олланд зустрінуться 11 лютого
Такої домовленості досягнуто у ході телефонної розмови
news-image

Петро Порошенко, Франсуа Олланд, Ангела Меркель та Володимир Путін проведуть зустріч у "Нормандському форматі" 11 лютого у Мінську.

Такої домовленості досягнуто у ході телефонної розмови, яку лідери країн провели 8 лютого, повідомляє Є! Єдність.інфо з посиланням на прес-службу президента України.

"У ході телефонної конференції у "Нормандському форматі" сторони обговорили шляхи досягнення мирного врегулювання ситуації на Донбасі. Співрозмовники досягли прогресу в обговоренні комплексу заходів по імплементації Мінських домовленостей", - йдеться у повідомленні.

Також сторони домовились провести експертні консультації у Берліні представників МЗС 9 лютого та зустріч Тристоронньої контактної групи 10 лютого за участю підписантів Мінських домовленостей.

"Сторони очікують, що їхні зусилля під час зустрічі в Мінську призведуть до негайного та безумовного двостороннього припинення вогню", - йдеться у повідомленні.

Як відомо, 6 лютого Меркель та Олланд в екстреному порядку прилетіли до Києва, де провели зустріч із Порошенком. Наступного дня лідер Німеччини і Франції відвідали Москву і понад 5 годин розмовляли с Путіним.

Про результати зустрічей у Києві та Москві відомо небагато. Зокрема повідомлялося, що домовленості про врегулювання конфлікту на сході України, досягнуті у вересні минулого року в Мінську, будуть доопрацьовані.

Меркель заявила, що остання відчайдушна спроба послабити кризу в Україні може не принести результатів, однак вона варта витрачених зусиль.

Олланд у свою чергу наголосив, що переговори з Путіним по Україні – це один з останніх шансів уникнути війни.

Читайте також: Лідери "нормандської четвірки" проведуть телефонні переговори

Згодом президент Франції повідомив, що "мирний план" канцлера Німеччини Ангели Меркель та президента Франції по Україні передбачав створення демілітаризованої зони від 50 до 70 кілометрів.

Читайте також: Стали відомі деталі мирного плану Меркель і Олланда