Події
26 березня 2018
Москаль: Керівники області не мають угорських паспортів, а мешканцям не заборонено
За даними помічника Москаля Ярослава Галаса, приблизно 100 тисяч мешканців Закарпаття мають паспорти сусідньої держави.
news-image

На Закарпатті велика кількість українців має угорські паспорти, однак серед керівництва області людей з подвійним громадянством немає. Про це в інтерв’ю "Українській правді" повідомив губернатор Закарпатської області Геннадій Москаль, передає «Є!»

На запитання, скільки, за його даними, угорських паспортів на руках у жителів регіону, Москаль сказав:

"Знаєте, це в Закарпатті вже ніхто не скриває. Для простих громадян ніякої відповідальності немає. Подвійне громадянство не загрожує нацбезпеці в регіоні".

Москаль відзначив, що Конституція говорить, що в Україні існує єдине громадянство, але це не закріплено законодавчо.

"Ця норма має бути розвинена в закон. Але в законі "Про громадянство" нічого такого немає. Вона чітко прописана тільки в законі "Про держслужбу"", - пояснив губернатор.

За даними помічника Москаля Ярослава Галаса, приблизно 100 тисяч мешканців Закарпаття мають паспорти сусідньої держави.

Водночас губернатор запевняє, що серед них немає його підлеглих, тому, впевнений, що керівники області не зможуть брати участь у виборах в парламент Угорщині, які пройдуть 8 квітня, в тому числі й на території Закарпаття.

"Це неможливо. Я зібрав апарат, всіх глав адміністрацій, сказав:

"Хто має подвійне громадянство, щоб потім не було криків, судів, вам неділя для звільнення за угодою сторін". Дев’яносто, як не сто відсотків, мене послухали. Один не послухав – я його звільнив. Після того все стало тихо, спокійно", - сказав Москаль.

Він не виключає, що під час угорських виборів можуть бути провокації, але запевняє, що готовий до цього.

"Зробимо так, як це було під час святкування "Дня Карпатської України". Очікувались масштабні провокації, але ми заблокували всі чотири перевали. Спочатку була інформація, що то можуть бути "праві сили", але вони самі зрозуміли, що радикальні настрої не сприймаються місцевими", - сказав Москаль.

Він нагадав, що тоді операцією особисто керували начальник поліції та все керівництво, і затримали 32 проплачених провокаторів зі зброєю.  

Читайте також: ІНП Польщі отримає від України тисячі документів про «польську операцію» НКВС