Суспільство
11 квітня 2018
Поляки і українка виробляли громадянам України підроблені документи
Затримані поляки і українка виробили для громадян України понад 3 тис. фальшивих заяв про намір працевлаштування у Польщі.
news-image

Польська прокуратура висунула звинувачення в організації незаконного перетину державного кордону Польщі п’ятьом особам. Їх підозрюють у реєстрації приблизно трьох тисяч фальшивих заяв про намір працевлаштування громадян України, що дозволяє отримати польську візу, передає «Є!» із посиланням на Польське радіо.

«Звісно, вони отримували за це гроші, але потім нікого не наймали на роботу», - поінформував речник коменданта Надбужанського відділу Прикордонної служби Даріуш Сєніцький.

Звинувачення висунуто чотирьом полякам та одній громадянці України, яких польські прикордонники затримали на терені Мазовєцького воєводства.

«Більшість підозрюваних визнали свою вину і дали пояснення згідно з результатами розслідування», - сказала речниця Окружної прокуратури у Любліні Аґнєшка Кемпка.

Незаконні дії затриманих полягали у тому, що спочатку вони реєстрували фальшиві фірми, а потім видавали заяви про намір доручити роботу громадянам України, зареєстровані управліннями праці Люблінського, Мазовєцького та Підляського воєводств. Вони складали також запрошення для українців, які реєстрували у воєводських управліннях в Любліні, Білостоку та Варшаві. На підставі цих заяв та запрошень від фіктивних фірм іноземці отримували в консульських установах в Україні польські візи.

«Від квітня 2016 року ці особи завдяки трьом фірмам зареєстрували понад 3 тис. заяв для громадян України», - сказав Сєніцький.

За словами слідчих, насправді жодна з цих фірм не мала наміру, ні можливості найняти українців.

«Частина з фірм працювала за неправдивими адресами. Для підтвердження поданих до воєводських управлінь запрошень фірми представляли фальшиві витяги з банківських рахунків та фіктивні договори про оренду житла», - додав речник.

nadbuzanski.strazgraniczna.pl/

У затриманих вилучили майже 138 тис. злотих та 14,5 тис. американських доларів, а також комп’ютерну техніку, мобільні телефони та фальшиві документи. Зловмисникам загрожує до 8 років позбавлення волі.