Події
27 квітня 2018
На Прикарпатті вже троє дітей потрапили до лікарень після укусів гадюк
Уникнути укусів може допомогти звичайна пильність.
news-image

Агресивні плазуни нападають не лише в лісі, але й підповзають близько до людських домівок, інформує «Є!»

10-річна Адріана поволі одужує. На змію вона наткнулася на городі біля  будинку – пішла до песика, що сильно гавкав, і плазуна на землі одразу й не помітила. Змія вкусила дитину у стопу.

"Я коли взяла песика на руки, вона рота відкрила, зашипіла і мене вкусила. Біль був такий, ніби сильно обпікся", - розповіла постраждала.

Стан дівчинки був важкий, тож з райлікарні її забрали  до реанімації в Івано-Франківськ.

"Отрута гадюки звичайної має ще й алергічну дію. В цієї дівчинки якраз так і було. В неї виникла гостра алергічна реакція: впав артеріальний тиск, там серйозні наслідки були", - пояснив завідувач відділення анестезіології обласної дитячої лікарні Олег Курташ.


Гадюка звичайна – єдина небезпечна змія у цих краях. Саме вона й вкусила дівчинку.

"Характерна ознака гадюки – це темний зигзагоподібний малюнок, який проходить по спині. Голова трикутної форми. Ну, і кому пощастить роздивитись зіниці, то в гадюк зіниці вертикальні. В інших змій вони круглі", - пояснив кандидат біологічних наук Назар Смірнов, один з кращих знавців земноводних в Україні.

Вчений вивчає плазунів 15 років і пояснює, що навесні у період розмноження гадюки найбільш небезпечні. 

"Вона, зазвичай, якщо відчуває, що хтось наближається, старається десь втекти. В такий час вони просто втрачають оцю пильність і можуть дозволити підійти людям до себе. Тому в цей час збільшення укусів буває", - пояснив науковець.

Отрута місцевої гадюки не смертельна, якщо вчасно і правильно надати допомогу. Категорчно неможна накладати джгути на уражену кінцівку або висмоктувати із ранки отруту, натомість слід якнайшвидше викликати лікарів.

"Поки їде швидка, батьки повинні накласти якийсь стерильний бинт, замотати цю ранку. Дати знеболююче, яке є в кожній родині. Наприклад, ті ж самі таблетки парацетамолу", - каже лікар Курташ.

Протизміїної сироватки на Прикарпатті зараз немає, а своїх пацієнтів  медики рятують за власним протоколом із застосуванням барокамери. Щороку у них буває до півтора десятка дітей з укусами змій.

"Рекомендують адреналін ввести і везти до спеціалізованого закладу. Обходимося без цієї сироватки, бо не завжди її можна вводити в перші години, є протипоказання – анафілактичний шок", - пояснив головний лікар обласної дитячої лікарні Радислав Котурбаш.

Уникнути укусів може допомогти звичайна пильність. Фахівці радять для прогулянок у ліс чи гори вдягати високе взуття; уважно дивитися під ноги, а перш, ніж присісти, перевірити палицею, чи бува у траві не заховалася змія. 

Читайте також: Атака кліщів: лікарі попереджають про небезпеку