Події
18 травня 2018
США мають намір зупинити будівництво газопроводу «Північний потік-2»
Про це заявила уповноважена Держдепартаменту США з питань енергетики Сандра Ауткерк.
news-image

США, незважаючи на посередницькі зусилля Німеччини, мають намір зупинити будівництво газопроводу "Північний потік-2". Про це заявила уповноважена Держдепартаменту США з питань енергетики Сандра Ауткерк, інформує «Є!», з посиланням на УНІАН.

"Ми задіємо для цього всю силу переконання. Ми будемо раді, якщо проект не буде реалізований", - заявила Ауткерк. "Північний потік-2" - погана річ для України і для Європи", - сказала вона, пояснивши, що відкриття нового газопроводу зробить східноєвропейські країни ще більш залежними від російського газу.

Щодо узгодженого Німеччиною і Росією компромісу про те, що частина газу й надалі буде постачатися територією України, Ауткерк заявила, що "гарантії Росії ненадійні", до того ж Балтійське море, за її словами, є стратегічно важливим регіоном у військовому відношенні. Сандра Ауткерк нагадала, що в минулому Росія в конфлікті з Україною вже тимчасово припиняла поставки газу, в результаті чого страждали східноєвропейські країни. Представник Держдепу США також висловилася про можливість введення санкцій проти фірм і країн, що беруть участь в реалізації проекту "Північний потік-2". Вона сказала, що США роблять ставку на силу переконання. При цьому вона зазначила, що її країна ще в 2017 році створила умови для введення санкцій проти учасників нового газопроводу. Ауткерк відкинула думку про те, що США прагнуть зупинити цей проект тільки тому, що самі хочуть продавати в Європі скраплений газ. За її словами, позиція Вашингтона обумовлена виключно енергетичними та геополітичними міркуваннями. Довідка УНІАН. Проектом «Північний потік-2» передбачено будівництво і роботу двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Новий трубопровід планується побудувати поруч з уже існуючим «Північним потоком-1». Будівництво газопроводу має розпочатися в 2018 році і завершитися до кінця 2019 року. Протяжність трубопроводу становитиме 1220 кілометрів, він має з'єднати російську Усть-Лугу і німецький Грайфсвальд. Україна виступає проти будівництва «Північного потоку-2».
Згідно з раніше озвученими оцінками голови правління НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва, «Північний потік-2» не сприяє диверсифікації поставок газу в Євросоюз і не забезпечує йому доступ до нових джерел газу. 3 травня у місті Лубмін на півночі Німеччини почалися будівельні роботи з прокладання нитки газопроводу "Північний потік-2". На ділянці площею у 6 гектарів облаштовують фундамент для газоприймальної станції та службових будівель. 15 травня заплановано розпочати екскаваторні роботи у Грайфсвальдській затоці. 10 квітня Меркель заявила, що реалізація проекту «Північний потік-2» не повинна позбавити Україну статусу транзитера російського газу до Європи. За словами канцлера, будівництво «Північного потоку-2» неможливе без аналізу того, які наслідки може мати цей проект для транзиту газу через Україну. Меркель наголосила, що необхідно враховувати застереження України і знайти компромісне рішення.


Читайте також: 90% ліків українці купували в аптеках без рецепту чи консультації лікаря