Суспільство
7 січня 2019
Дієтолог пояснила, як краще готувати й вживати м'ясо
При вживанні м'яса необхідно додавати якісні соуси та овочі.
news-image

Для кращого засвоєння м'яса його треба вживати в їжу із різноманітними якісними соусами, із великою кількістю овочів, краще – у меленому вигляді або у вигляді бульйону. Таку думку висловила дієтолог Оксана Скиталінська в коментарі виданню УНН, передає «Є!»

"Якщо ви вживаєте м'ясну їжу, то допомагайте її кращому засвоєнню. Можна додавати різноманітні соуси – наприклад, соус "Ткемалі" чи хороший якісний кетчуп із якісних помідорів, чи це може бути бальзамічний оцет. М'ясо можна попередньо замаринувати – тоді воно буде краще засвоюватись", - зазначила експерт.


За її словами, м'ясо краще вживати із великою кількістю овочів, які сприяють швидкому насиченню організму. Крім того, краще засвоюється м'ясо і у меленому вигляді – у вигляді, наприклад, м'ясного рулету, а не стейку. Також краще відмовитись від шашликів, м'яса на грилі тощо.

Водночас, за її словами, велика кількість жирного м'яса та ще й у поєднанні із солодощами стають для вразливого після посту шлунку справжньою "бомбою".

Найкращим же способом споживання м'яса є м'ясний бульйон. Як пояснила О.Скіталінська, для того, щоб перетравити шматок м'яса, організму треба виділити певні ферменти, які разом із соляною кислотою будуть руйнувати ці пептидні зв’язки. Водночас в бульйоні м'ясні білки вже розкладені на амінокислоти, і для їх засвоєння не потрібно багато ферментів, тож перетравлення відбувається миттєво.

При цьому вона додала, що бульйон краще готувати на невеликому шматку м'яса птиці – курки чи індички, але не качки й не гуски. Водночас, за словами О.Скіталинської, відвари овочів у супі – це важливе джерело калію.

Читайте також: Мережу покорило відео, де кішка годує чотирьох маленьких їжаків, які втратили матір