Політика
26 лютого 2019
Канада виділяє $ 25 мільйонів на підтримку вільних виборів в Україні
Христя Фріланд наголосила на необхідності допомогти Україні, щоб президентська виборча компанія відбулась без “згубного зовнішнього втручання”.
news-image

Міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд наголосила на необхідності допомогти Україні, щоб президентська виборча компанія відбулась без “згубного зовнішнього втручання”. Про це пише «Є!» з посиланням на Вкурсі.

Міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд заявила, що її країна виділяє $ 25 млн на підтримку вільних виборів в Україні. Про це вона сказала під час панельної дискусії “Україна 2019 – вибір майбутнього” на полях Мюнхенської конференції з питань безпеки. 

За словами Фріланд, найважливіше – допомогти Україні забезпечити вільні і справедливі вибори, і без “згубного зовнішнього втручання”. 

“І це є великим зовнішньополітичним пріоритетом для Канади. Ми виділяємо млн на підтримку українських виборів”, – наголосила вона.

Також глава МЗС сказала, що цього тижня до України прибули 50 канадських спостерігачів для проведення моніторингу президентських виборів, вони перебуватимуть в Україні до дня голосування. 

“Ще більше 100 канадців прибудуть безпосередньо на день виборів”, – додала вона.

 Також Фріланд повідомила, що Канада допомагає Україні у боротьбі з дезінформацією. 

“І я скажу, що лише українці повинні обирати, хто керуватиме Україною. І це правильно. Але ми, як друзі України, можемо допомогти українцям провести вільні і справедливі вибори без зовнішнього втручання. І також після цього голосування ми можемо допомогти українцям довести світу і довести тим, хто може говорити протилежне, що Україна дійсно є демократією, і що вибори були вільними і справедливими”, – наголосила Фріланд.

Окремо вона заявила, що як в Україні, так і серед іноземних друзів України спостерігається глибоке розчарування, що реформи поки не стали успішними.

Читайте також:МВС України запускає онлайн-сервіс «Вибори-2019»