Суспільство
19 березня 2019
Мінекології пропонує внести до переліку об'єктів ЮНЕСКО печери Тернопільщини
До переліку таких об'єктів пропонують внести печеру "Оптимістична", довжина розвіданих ходів якої сягає 214 км.
news-image

Міністерство екології пропонує внести до переліку об'єктів ЮНЕСКО унікальні печери Тернопільщини. Про це повідомив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, повідомляє прес-служба відомства, пише «Є!» з посиланням на 112 .

"Тернопільщина відома всьому світу своїми унікальними природними об'єктами. Подібної систем печер більше немає на європейському континенті. Схожі печери є тільки на території Сполучених Штатів Америки. Думаю, нікого не треба переконувати, що такі об'єкти природи насправді належать не одній країні, а є природним багатством людства, тому ми ініціювали занесення тернопільських печер до об'єктів всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО", - розповів Семерак.

Міністр зазначив, що Мінприроди проведено попередні консультації з Інститутом геологічних наук України, а також до цього процесу залучено Тернопільську ОДА.

Зокрема, пропонується внесення до цього списку печери "Оптимістична", довжина розвіданих ходів якої сягає 214 км. Раніше ії було включено до Книги рекордів Гіннеса як найбільшу в світі гіпсову печеру і як другу за загальною довжиною печерних ходів у світі. "Оптимістична" поступається лише печерній системі Мамонтова-Флінт-Рідж  у США.

 
 
Загалом система печер Тернопільщини налічує більше сотні печер. Серед них: Озерна (Блакитні озера) – 83 кілометри 400 метрів, Млинки – 14 кілометрів 330 метрів, Вертеба – 7 кілометрів 820 метрів і багато інших, розташованих неподалік від сіл Кривче, Коралівка, Шупарка, Городок, Сковятин, Угрінь, Улашківці, Кудринці, Сапогов, Збручанське, Міжгір'я.
Більшість цих печер мають статус пам’яток природи загальнодержавного або місцевого значення і входять до складу національного природного парку "Дністровський каньйон", а зараз із ініціативи Мінприроди вони можуть увійти до переліку  всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО.

Також Національна комісія України  ЮНЕСКО підтримала пропозицію  Національної  академії наук України оголосити 2025 рік Міжнародним роком печер і карсту.  

Читайте також:На Херсонщині хочуть створити унікальний заповідник