новини

Українці їдять свинини вдвічі менше за фізіологічну потребу

Люди банально не можуть собі дозволити купувати м’ясо по таких цінах.

Українці їдять свинини вдвічі менше за фізіологічну потребу, передає «Є!» із посиланням на УНН.

"При фізіологічній мінімальній нормі споживання свинини 30 кг на людину в рік, в Україні споживається всього 15 кг", - йдеться у повідомленні.

Натомість, в Євросоюзі споживання свинини становить 45 кг на людину в рік, у Китаї – 40 кг, у Росії – 30 кг, вказали в УКАБ.

Причина недоїдання українцями свинини – у високій ціні на продукт.

"Люди банально не можуть собі дозволити купувати м’ясо по таких цінах. Для порівняння: в сусідній Польщі ціна на свинину починається з 63 грн за кг – вдвічі нижче, ніж в Україні. Це при мінімальній заробітній платі в Польщі 500 євро (15 тисяч грн) в місяць, а середній по країні – 1100 євро (33 тисячі грн) в місяць", - сказано у повідомленні.

Високі ціни на свинину в Україні обумовлені фактичною собівартістю живих товарних свиней - 37-41 грн за кг, пояснили в УКАБ.

Натомість, у ЄС собівартість живих свиней становить 0,8 євро за кг живої ваги або 23,5 грн за кг, у Бразилії, США та Канаді - 0,7 євро за кг, поінформували експерти.

"Висока собівартість - високі ціни на м’ясо", - резюмували в УКАБ.

Нагадаємо, за словами Сергія Тригубенка, свинина в Україні вже коштує дорожче, аніж у сусідніх країнах Європейського Союзу.

Серед факторів, які зумовили таку сумну картину: інфляційні процеси та епідемія африканської чуми свиней (АЧС), зазначив політик.

"Хвороба зумовила знищення більш як 32 тис. голів свиней, і це лише за офіційними даними. На цьому фоні рекордно зріс імпорти свинини в Україну з-за кордону. За минулий рік ми наростили показники імпорту у 5 разів! І думаю, що це ще не межа. Щодо експорту, то через АЧС у цьому контексті ми фактично ізольовані. За минулий рік Україна відправила в інші країни всього 1600 т свинини", - резюмував він.

Читайте також:Ціни на алкоголь та сигарети знову зростуть: коли і на скільки

8 травня 2019, 16:37

 

Loading...

До теми

Авторизація