Суспільство
14 червня 2019
Україна входить до тридцятки найнещасніших країн світу - дослідження
Опублікований Барометр щастя в Україні 2019.
news-image

Більш ніж половина українців (51%) вважають, що їхніх доходів не вистачає для нормального життя. 44% розповіли, що задоволені своєю роботою. Про це стало відомо з результатів щорічного опитування Барометр щастя в Україні, який провела Європейська бізнес асоціація (ЄБА), передає «Є!» із посиланням на Кореспондент.

При цьому в ЄБА повідомляють, що ситуація в цілому в цьому році трохи покращилася. Інтегральний показник у 2019-му становив 2,61 балів з 5 можливих за шкалою Лайкерта, що на 0,14 бала більше, ніж у минулому році.

Рівень щастя в Україні оцінювали за дев'ятьма ключовими факторами:

Рівень доходів.
Поточна робота.
Система охорони здоров'я.
Система освіти.
Соціальна життя і дозвілля.
Безпека.
Дотримання прав.
Екологія.
Загальний досвід життя в Україні.

Лише 58% громадян України задоволені системою охорони здоров'я, рівнем освіти - 52%. 28% опитаних відчувають себе в безпеці, а 38% впевнені, що їхні права дотримуються.

72% опитаних незадоволені станом безпеки в країні і відчувають себе невпевнено щодо власного майбутнього, 62% негативно оцінюють правове поле і регулювання в країні, зокрема в контексті відсутності дискримінації та рівня демократичних свобод.

Асоціація вже вдруге проводить власне дослідження рівня щастя українців і вдруге результат індексу опиняється в негативній площині.

"Наші дані підтверджуються і світовими звітами. Так, згідно з World Happiness Report, Україна займає 133 місце з 156 країн, а, отже, входить до тридцятки найнещасніших країн світу", - наголосили в ЄБА.

Експерти зазначили, що результати опитування свідчать про те, що країні потрібні комплексні структурні зміни і реформи.

Читайте також: Лише третина українців відпочиває за кордоном