Суспільство
24 липня 2019
З'явилася петиція з вимогою скасувати бюджетне фінансування політичних партій в Україні
На утримання партій за 5 років український народ повинен витратити близько 5 мільярдів 900 мільйонів гривень.
news-image

На сайті Президента України з'явилась петиція з вимогою скасувати бюджетне фінансування політичних партій в Україні, передає «Є!»

Автором петиції є колишній народний депутат Микола Томенко.

Зокрема, у тексті петиції він нагадує, що за 2016-2019 роки з Державного бюджету України на діяльність політичних партій виділено майже 1 мільярд 500 мільйонів гривень.

"Гроші, що надходять з кишень українських громадян, партії витрачають переважно на телевізійну рекламу, якою їхні лідери вітають нас зі святами. На моє переконання, використовувати народні гроші на утримання партій у воюючій, бідній, корумпованій країні – цинічно і неприпустимо", - вважає Томенко.

Крім того, він звертає увагу на те, що  нині державним коштом фінансуватимуться не лише політичні сили, які подолали 5% бар’єр, а й ті, що набрали 2%.

Попередньо, за оцінками експертів, партії отримають такі суми з бюджету за 5 років:
«Слуга народу» — понад 2,685 мільярди;
«Опозиційна платформа» — 705 млн;
«Європейська солідарність» — 545 млн;
«Батьківщина» — 465 млн;
«Голос» — 385 млн;
«Сила і честь» — 270 млн;
«Опозиційний блок» — 200 млн;
«Партія Шарія» — 190 млн;
«Радикальна партія Олега Ляшка» — 170 млн;
«Українська стратегія Гройсмана» — 135 млн;
«Свобода» — 130млн.

"В цілому на утримання цих партій за 5 років діяльності Верховної Ради український народ повинен витратити близько 5 мільярдів 900 мільйонів гривень. Отже, пропоную скасувати або, принаймні, призупинити законодавчі акти, які передбачають фінансування політичних партій з Державного бюджету", - закликає екснардеп.

На думку Томенка, ці гроші слід скерувати на вирішення вкрай важливих проблем, пов’язаних із безпекою та оборонною міццю держави, а також якістю життя людей. Зокрема – на фінансування армії, освіти, культури, медицини, здорового способу життя.

На момент написання новини петиція набрала 576 голосів із 25 тис. необхідних. До закінчення збору підписів залишилось 92 дні.