Суспільство
30 липня 2019
Скільки і як вам жити покажуть сантиметри на талії
Талія є точним маркером того, що коїться з Вашим тілом.
news-image

В народі все ще побутують асоціації про повноту і доброту, про те, що "хорошої людини має бути багато"; люди худорляві у віці за 40+ стають рідкістю, бо навколо все більше тих, хто носить зайві кілограми. 

Про це пише «Є!» з посиланням на сторінку Фейсбук лікаря дієтолога Оксани Скиталінської.

Коли я заходжу в супермаркет і роздивляюся навколо, то переважна більшість -- це ті, кому терміново потрібно зменшити свою вагу. Але, як правило, вони стоять біля полиць і кладуть у свої візочки такуу їжу, яка зробить їх ще товщими, а потім і хворішими, і важко хворими і не дожившими своїх можливих років, - пише лікар.

Світ товстішає і через 5-6 років 40% чоловіків і 50% жінок на Землі матимуть надмірну вагу та страждатимуть від ожиріння із його наслідків.

90% ожиріння навколо - це аліментарне, тобто "наїджено-напите", яке розвивається від систематичного переїдання та сидячого життя.

Слід знати, що харчова залежність - це та сама залежність, як і алкоголізм та наркоманія.

Для діагностики ожиріння ВООЗ запропонувала користуватися таким показником, як індекс маси тіла (ІМТ або Body Mass Index, BMI).

Більш, ніж 25% у чоловіків та 30% у жінок є ознакою ожиріння.

Талія є точним маркером того, що коїться з Вашим тілом. Якщо Ви жінка з окружністю талії понад 80 см, та чоловік з окрцжністю талії понад 94 см, то вважайте, що заїхали далеко, чим далі від цих цифр, тим більші ризики мати хворі стерті суглоби, запливше жиром серце, забиті атеросклерозом судини, страждаючий від дефіциту кисню мозок, запалення в усьому тілі (так звані системні запалення), високий ризик раку, аутоімунних хвороб, цукрового діабету, гіпертонії ну і просто постійного дискомфорту, втоми, низької масооцінки і невтішних прогнозів щодо тривалості життя, - наголошує лікар.
"Да ну прямо вже все так страшно, не треба нас лякати", -- можете подумати Ви. Але реальність набагато страшніша, поцікавтеся-но лише, що означає жити з інсультом, інфарктом, цукровим діабетом, сліпотою, гангреною або мати в родині лежачого родича, з яким це трапилось. Чи з Альцгеймером. Чи з раком, - говорить пані Оксана.

Зайва вага - це не боляче спочатку, але дуже боляче і страшно потім. 

Поки молодий, організм терпить і працює за межею своїх можливостей: виснажуються клітини підшлункової залози, які бесконечно виділяють і виділяють інсулін, бо ми постійно жуємо, перекусуємо, солодимо і не зупиняємось.

Я закликаю кожного з Вас тримати своє тіло всіма можливими способами в нормальній вазі. Бо навколо нас, окрім зайвих кілограмів, ще безліч причин угробити своє здоров'я -- безконечні малі та великі стреси, забруднення середовища, куріння та алкоголь, недосипання і всяка інша фігня, - наголошує лікар.

Зрештою, це культура. Ми хочемо жити в крутій високотехнологічній країні, а не можемо знайти 60 хвилин в добі, щоб зробити вправи з гантелями, повіджиматися, спотіти. 

У нас є все, щоб тримати своє тіло в хорошому стані. Ми не раби, не кріпаки, ми вільні люди, в яких безліч можливостей. 

Не потрібно чекати Дня Х, коли виставлять діагноз "поздно піть боржомі", "цікавитися здоровим способом життя" і тренувати лише великий палець руки, гортаючи стрічку в соцмережах.

Беріть і робіть! Є безліч сторінок в Інстаграмі, ютюбі і ФБ, де показують комплекси вправ для тіла. Ходіть сходами вгору-вниз. Ви активуєте інсулінові рецептори на поверхні м'язевих клітин і не дасте розвинутися інсулінорезистентності. Стійте в планці. Найміть тренера, якщо не можете самі. Заведіть папужку і навчіть його щоранку кричати Вам "рухайся, бо вмреш!" (єдина умова -- папужка має літати, бо всяка клітка -- це зло), - каже Оксана Скиталінська.

 

Читайте також: В Україні почалася кампанія з вакцинації від дифтерії і правця