новини

В Україні назріває дефіцит картоплі: якими будуть ціни і чим замінити овоч

Ціна, як прогнозують експерти, буде мінімум вдвічі вище, ніж торік.

Українців вже лякають рекордні ціни на помідори.

Крім того, ціни на цукор незабаром підскочать майже на чверть. При цьому аграрії прогнозують, що країна зіткнеться з дефіцитом картоплі, пише «Є!» з посиланням на Українські новини.

На початку серпня у картоплі закінчується період вегетації. Це означає, що бульби вже сформовані і більше рослина не виросте. Картопляр Микола Фурдига розповідає, що ранньому врожаю нашкодила спека, а більш пізньому – дощі. Картопля є, але вона дрібніша, ніж очікували.

Картопля цього року або дрібна, або слабка, а тому уникнути дефіциту якісного овоча буде складно. З цієї причини його вартість вдарила по гаманцях українців.

Ціна, як прогнозують експерти, буде мінімум вдвічі вище, ніж торік. Зараз за кілограм картоплі просять близько 18 гривень. І ціна опуститься максимум на дві гривні. Проте, запасатися мішками картоплі зараз аграрії не радять – довго лежати овоч не зможе, адже пристигає він в екстремальних умовах.

"Недостатній захист від дротяників, а також тріщини, адже в період вегетації було багато і дощового періоду, і посушливого. Причому відразу після посухи пішли дощі, процеси росту були швидкі, тому бульби руйнуються. Ця картопля не долежить до весни", – пояснює заступник директора з питань селекції і насінництва Інституту картоплярства Микола Фурдига.

Тим, хто все ж збирається запасатися картоплею на зиму, фахівці радять почекати ще хоча б місяць.

"Якщо люди хочуть трохи заощадити і купити картоплю трохи дешевше, це слід зробити десь на початку-середині вересня. Це буде піковий сезон збору української картоплі", – радить аналітик Української аграрної конфедерації Неля Онищенко.

Тим, для кого картопля цього року виявиться занадто дорогою, дієтологи радять альтернативу.

"Можна замінити морквою. А ще є такий овоч – батат. Це теж крохмалясті овочі, вони, як і картопля, містять багато швидкозасвоюваних крохмалів", – розповідає лікар-дієтолог Інна Раілко.

А ось боятися, що взимку картопля зникне з прилавків, не потрібно, заспокоюють експерти. Вони запевняють, що великі агрофірми, які вирощують картоплю, мають у своєму розпорядженні овочесховища, де коренеплід збережеться до весни. Крім того, за необхідності українців врятує імпорт.

Читайте також:Українці зможуть заощадити до 40% на тепло і воду: як боротися із завищеними цінами в платіжках

6 серпня 2019, 14:33

 

Loading...

До теми