Суспільство
6 серпня 2019
У МОЗ розповіли, як визначити «здорову» та «шкідливу» вагу
Про загрозу вісцерального ожиріння може повідомити співвідношення талії до стегон - талія має бути меншою.
news-image

В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла про "здорову" та "шкідливу" вагу. Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook, пише «Є!» з посиланням на 112.

Як повідомляється, щоб оцінити, чи все гаразд із вагою, слід спиратися на індекс маси тіла і співвідношення талії до стегон. Сама по собі вага не є достатнім орієнтиром. Здоровий індекс маси тіла — співвідношення ваги до квадрату зросту — коливається від 18,5 до 24,9

Про загрозу вісцерального ожиріння може повідомити співвідношення талії до стегон - талія має бути меншою. В чоловіків це співвідношення має бути 0,9 чи менше, а в жінок – 0,85 чи менше.

"Вісцеральне ожиріння — це суттєвий ризик серцево-судинних хвороб, діабету 2 типу та еректильної дисфункції", - додала Супрун.

Супрун також розповіла про шкідливість надмірної ваги.

 • Ожиріння на 180% збільшує ризик підшлункової залози;

 • зі збільшенням індексу маси тіла та окружності талії пропорційно зростає ризик раку прямої кишки;

 • ожиріння часто призводить до депресії, а депресивний чи тривожний розлади призводять до переїдання та ожиріння; 

 •  

  зростання ризику апное (зупинки дихання уві сні), діабету 2 типу, атеросклерозу та інших серцево-судинних хвороб та порушення роботи нирок; 
 • вісцеральне ожиріння в чоловіків призводить до гормональних проблем;

 • ожиріння є універсальним фактором передбачення (предиктором) передчасної смерті;

 • ожиріння в жінок супроводжує 35-65% випадків синдрому полікистозних яєчників та збільшує ризик ускладнень протягом вагітності і пологів, та потребу в кесарському розтині.

   

Супрун також зазначила, що брак жиру шкідливий і навіть небезпечний для життя. Жирова тканина виділяє чи змінює низку гормонів.

Вісцеральне ожиріння — це надлишкова маса тіла з жировими відкладеннями у внутрішніх органах (в першу чергу страждає серце та печінка). Причому зовнішніх ознак зайвої ваги може взагалі не спостерігатися.

Читайте також:Кожен п'ятий підліток в Україні курить електронні сигарети, - BneIntelliNews