новини

Настане день, коли Крим повернеться до України, – Володимир Зеленський

Президент України висловив упевненість, що тимчасово окупований Крим повернеться під контроль української влади.

Президент України Володимир Зеленський висловив упевненість, що тимчасово окупований Крим повернеться під контроль української влади.

Про це він заявив під час зустрічі з представниками української та кримськотатарської громад Турецької Республіки в рамках офіційного візиту до Туреччини. Про це пише «Є!» з посиланням на Офіційне інтернет-представництво Президента України.

«Я точно знаю, що настане день, коли Крим повернеться до України, і роз’єднані кримськотатарські родини зберуться за одним столом. І пісня «Ей гузель Кирим» лунатиме тільки як давній спогад про всі тяжкі випробування, що випали на долю вашого народу. І надалі в його історії будуть лише щасливі світанки», – зазначив Глава держави.

Як нагадав Президент України, 75 років тому радянський режим вчинив жахливий злочин – здійснив депортацію кримських татар з території півострова. А 2014-го лихо повернулося. І сьогодні Росія зразка 21-го століття знову несе біль та горе на кримську землю, вдаючись до ганебних репресій.

«Багато кримських татар були змушені знову залишити рідний дім. А ті, хто залишився, страждають від арештів, обшуків та постійних утисків: від заборони проводити мітинги 18 травня і вшановувати пам'ять жертв депортації до намагань взагалі вас не помічати; коли у публічній риториці місцевої влади та ЗМІ постійно кажуть «татари» і навмисно пропускають слово «кримські», чим нехтують вашою ідентичністю», – наголосив він.

Читайте також:Україна спростить отримання дозволу для відвідування Криму, - Зеленський (відео)

7 серпня 2019, 17:37

 

Loading...

До теми

Авторизація