Політика
9 серпня 2019
Кудись зникли аеропорти, порти і тисячі кілометрів доріг?: Омелян коментує заяви Зеленського у Стамбулі
Міністр розкритикував виступ президента.
news-image

Міністр інфраструктури України  Володимир Омелян дав критичну оцінку заявам президента Володимира Зеленського щодо інфраструктури на бізнес-форумі у Стамбулі. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook, передає «Є!»

Президентом обіцяно "збільшити" кількість реально діючих аеропортів до 15. Зараз їх вже 16, Транспортною стратегією до 2030 передбачено 50. Тобто, ми скоротимо їх кількість?", - каже Омелян.

Міністр зауважив, що найбільшою проблемою цієї галузі зараз є наявність достатньої кількості літаків в українських авіакомпаній для здійснення внутрішніх авіаперевезень.

Шляхи два: відкрити внутрішнє небо для іноземних авіаперевізників, вбивши вітчизняних, або запровадити державну програму нарощення флоту національних авіакомпаній, принагідно запустивши підтримку будівництва регіональних літаків на Антонові", - пояснив Омелян.

Він також висловився з приводу заяви президента про морські порти України.

Я не знаю, що таке президентське "забезпечити розвиток п'яти морських портів", але хотів би нагадати: в Україні 13 морських портів. І ще 5 в анексованому Криму. І ще один у В'єтнамі. П'ять розвиваємо, а решта: закриваємо, забуваємо, продаємо?", - пише міністр.

Також Омелян написав свої зауваження щодо витрат на інфраструктуру.

Впродовж п'яти років ми витратимо 20 млрд доларів на інфраструктуру", - стверджує президент. Ок, але тією ж Транспортною стратегією передбачено витратити мін 60 млрд дол на інфраструктуру до 2030 року. 60 ділимо на 2 = 30! Ми хочемо витратити на інфраструктуру на 10 млрд дол менше, аніж планували?", - зазначив міністр.

Крім того, Омелян торкнувся заяви президента щодо ремонту 24 тисячі км доріг.

Всього в Україні 179 000 км доріг. І ще близько 200 000 км комунальних. 24 000 км - ок, а решта що за 5 років? У 2019 році, маючи Дорожній Фонд у грубо 50 млрд грн, ми відремонтуємо близько 4000 км. З наступного року Дорожній Фонд має бути близько 70 млрд грн і ще 10 млрд грн на територіальні дороги. Себто, в рік можна робити мін 10 000 км. 24 000 ділимо на 5 = 4 800 км доріг на рік. Тобто, вдвічі менше від запланованого?", - написав міністр.