Суспільство
5 вересня 2019
Витрати на харчування складають майже половину всіх витрат українців, — Держстат
В середньому на харчування українська родина витрачає 3749,26 гривні на місяць. Найбільшу частку цих витрат складають витрати на м'ясо (понад 22%).
news-image

За даними дослідження Державної служби статистики України, понад 45% всіх витрат українців складають витрати на харчування. Про це пише «Є!» з посиланням на Громадське.

Такі дані Держстат наводить за підсумками вибіркового опитування українців, проведеного у першому кварталі 2019 року. В опитуванні взяло участь 8446 сімей.

Так, в середньому на харчування українська родина витрачає 3749,26 гривні на місяць. Найбільшу частку цих витрат складають витрати на м'ясо (понад 22%).

На комунальні послуги українці витрачають в середньому 1866 гривень на місяць (23,2%), а на охорону здоров’я — 408 гривень на місяць.

Витрати українців на відпочинок та культуру складають близько 1,7%, на ресторани та готелі — 2,2%.

Напередодні нова міністерка розвитку громад та територій Альона Бабак повідомила, що уряд розрахує, яку частку доходу українці повинні витрачати на оплату комунальних послуг.

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що у разі, якщо новий уряд не зменшить розмір комуналки для населення, то з ним «попрощаються».

Задача є, поставлена новому уряду: вони повинні показати модель. І якщо модель не буде зменшення комуналки, будемо прощатися з урядом», — сказав він.

Читайте також:Українським лікарям тепер легше буде влаштуватися на роботу в Польщі