Події
10 вересня 2019
«Чотири ночі катували, а потім я знепритомнів»: Карпюк розповів, як катували його та Клиха
Саджали в клітку, прив'язували за спину браслетами до ліжка, ставили на коліна, і всю ніч не давали спати, кричали "На коліна!".
news-image

Українець Микола Карпюк, якого захопила у полон Російська Федерація і повернула в Україну в рамках обміну 7 вересня, розповів, які тортури застосовували до нього та Станіслава Клиха в ізоляторі тимчасового тримання № 1 Владикавказа в РФ. Про це він сказав в ефірі телеканалу ATR.

За словами Карпюка, Клиха піддавали більш жорстоким тортурам, пише «Є!» з посиланням на 112.

Мені ще пощастило, до мене вони поставилися трошки по-іншому. А те, що відбувалося зі Станіславом Клихом, його потім привозили, саджали в клітку, заводили в камеру, прив'язували за спину браслетами до ліжка, ставили на коліна, і всю ніч не давали спати, кричали "На коліна!", "Не вставати!", "Не рухатись!", - розповів Карпюк.

Також колишній політв'язень розповів про те, як в російській тюрмі катували його самого.

Як тільки стемніє, виводять у коридор, наручники, руки за спину, одягають на голову целофановий пакет, скотчем перемотують, вата, щоб знизу нічого не бачив, і виводять. Хвилин 10-15 ми їдемо, заводять у якесь приміщення, піднімають на 4 поверх, клема до пальця правої ноги, клема до пальця правої руки або до інших частин тіла, і починає йти струм крізь тіло. Різними періодами, ривками, протягом певного часу. Неприємне відчуття. І це те, що зі мною робили. Потім привозять туди, в ІТТ, кімната для допитів - металева клітка метр на метр, там стілець. І вночі, протягом доби не дають спати. Тільки починаєш закривати очі, вони через кожні дві години змінюються ці ось менти, і відразу "Не спати! Не спати!" - не дають спати", - сказав Карпюк.

За його словами, окрім катування, тюремники застосовували також психотропні засоби.

Микола Карпюк додав, що його катували 4 ночі, після чого він знепритомнів.

Нагадаємо, в травні 2016 року Верховний суд Чечні засудив Станіслава Клиха і Миколу Карпюка до 20 і 22,5 років ув'язнення відповідно в колонії суворого режиму нібито за участь у банді, вбивство і замах на вбивство російських військовослужбовців. За версією російського слідства, Клих і Карпюк під час Першої чеченської війни створювали в Україні групи для участі у боях проти російських військ за незалежну Чечню.

Читайте також:Переговори про наступний обмін з Росією ведуться, але вони потребують «тиші» — Денісова