Політика
11 вересня 2019
«Україна проти Росії»: ЄСПЛ проведе слухання щодо Криму
Українська сторона посилається на порушення кількох статей Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод
news-image
Велика палата Європейського суду з прав людини почне слухання у справі «Україна проти Росії» щодо Криму.
 
Про це ідеться на сайті ЄСПЛ. Засідання почнеться о 10:15 ранку за Києвом, інформує «Є!», з посиланням на hromadske.ua.

Україна подала заяву 13 березня 2014 року, українська сторона посилається на порушення кількох статей Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

Україну представлятиме заступник міністра юстиції Іван Ліщина. Раніше він пояснив, що заява стосується «порушення РФ в Криму після встановлення ефективного контролю над півостровом 27 лютого 2014 р. статей 2 (Право на життя), З (Заборона катування), 5 (Право на свободу та особисту недоторканість), 6 (Право на справедливий суд), 8 (Право на повагу до приватного і сімейного життя), 9 (Свобода думки, совісті і релігії), 10 (Свобода вираження поглядів), 11 (Свобода зібрань та об'єднання) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, статті 14 (Заборона дискримінації) Конвенції, статті 18 (Межі застосування обмежень прав) та статей 1 (Захист права власності), 2 (Право на освіту) та 3 (Право на вільні вибори) Першого протоколу до Конвенції, статтею 2 (Свобода пересування) Четвертого протоколу до Конвенції, статтею 1 (Загальна заборона дискримінації) Дванадцятого протоколу до Конвенції».

Напередодні засідання Ліщина зламав пальця на нозі і виступатиме в одному черевику через що у Facebook почали флешмоб на його підтримку.

Читайте також: У Раді виникла суперечка між «Слугою народу» і «Євросолідарністю»