Події
1 жовтня 2019
Контактна група підписала «формулу Штайнмайєра»
Підписання відбулося під час засідання ТКГ
news-image

Українська делегація під час засідання Тристоронньої контактної групи (ТКГ) у Мінську підписала "формулу Штайнмайєра". Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на російські ЗМІ, пише «Є!»  з посиланням на rbc.ua.

Як повідомляється, представник України в ТКГ Леоніда Кучми підписав документ, який був раніше узгоджений радниками голів "нормандської четвірки".

Леонід Кучма, який представляє на зустрічі офіційний Київ, поставив підпис під документом, узгодженим раніше радниками голів "нормандської четвірки", - йдеться в повідомленні.

Також повідомляється, що контактна група погодила умови розведення сил на двох пілотних ділянках в Донбасі. При цьому на зустрічі обмін полоненими за формулою "200 на 70" не обговорювалося.

Нагадаємо, що 1 жовтня в Мінську розпочалася зустріч робочих підгруп Тристоронньої контактної групи по врегулюванню ситуації на Донбасі.

Фо́рмула Штайнма́єра — метод імплементації Комплексу заходів щодо виконання Мінського протоколу, запропонований німецьким політиком Франком-Вальтером Штайнмаєром, який полягає у варіанті врегулювання конфлікту на Донбасі шляхом надання спочатку тимчасового особливого статусу окремим територіям Донбасу, а потім — після доповіді представників ОБСЄ за підсумками виборів на непідконтрольній Україні території — надання постійного особливого статусу цим територіям.

Деталі та наслідки формули Штайнмаєра

Ряд ЗМІ засвідчує, що формули, як такої, немає на папері, та окремі її положення інтерпретуються по різному.

  1. Україна проводить вибори в ОРДЛО без роззброєння бойовиків, відведення російських військ та контролю над кордоном.
  2. Після проведення виборів Україна надає політичну та економічну автономію ОРДЛО строком на 5 років.
  3. Україна оголошує повну амністію всім бойовикам.
  4. Бойовики отримують статус «народної міліції», керують власними силовими відомствами, під час виборів не складають зброї. 

Читайте також:Ситуація на Сході: бойовики 26 разів порушили режим тиші