Світ
30 жовтня 2019
Хелловін 2019: як святкують День всіх святих у різних країнах (фото)
Святкують Хелловін в ніч на День всіх святих – з 31 жовтня проти 1 листопада.
news-image

Хелловін – сучасне міжнародне свято, витоки якого беруть початок в Ірландії. Святкується він в ніч на День всіх святих – з 31 жовтня проти 1 листопада, повідомляє «Є!» з посиланням на УНІАН.

Раніше в Європі вважалося, що саме в цю ніч настає новий рік та відбувається перехід до зими. За легендою, у цей час душі померлих близьких спускаються на землю, а разом з ними – злі духи та нечисті сили.

Щоб відлякувати їх, у будинках на Хелловін з'являється один з головних атрибутів свята – «гарбузові лампи», а люди вбираються у костюми нечисті.

Ірландія – батьківщина Хелловіна

Сьогодні заведено вважати, що День всіх святих почали святкувати в Америці, але це не так. Насправді це древній ірландський новий рік. Кельти вірили, що від того, як зустрінеш Хелловін, залежить майбутнє землі у цілому.

У разі ж, якщо неправильно відзначиш, – світ мертвих поглине світ живих. Цього дня ірландці закінчують роботу раніше і без гострої потреби не виходять на вулицю.

Вони вірять, що за дверима царюють мертві. На вікнах у будинках виставляють свічки, а на столах – зайві прилади для покійних родичів. 

Звісно ж, свято не обходиться тут без розваг. Як і в інших країнах, діти за традицією вбираються в чудовиськ і лякають сусідів, виманюючи солодощі. Не менш популярною є гра «Снап-яблуко», основне правило якої – зловити яблуко, яке висить на мотузці, ротом.

Як святкують Хеловін у США

 

Американці починають відзначати Хелловін задовго до 31 жовтня. Вже з середини вересня в різних американських закладах встановлюють декорації, що символізують свято, додають тематичні страви до меню. За своєю популярністю Хелловін в Америці не поступається Різдву.

Традицій святкувати тут День всіх святих величезна кількість. Костюмовані вечірки з розповідями страшилок; різноманітні конкурси з вирізання гарбузів, які ще називають ліхтарями Джека; численні паради нечисті, наймасштабніший з яких проводять у Нью-Йорку.

Під гаслом «витівка або солодощі» американські діти у карнавальних костюмах ходять не тільки по домівках сусідів, але і заглядають до закладів, які з кожним роком все активніше беруть участь у загальному святкуванні. 

Крім того, серед вуличних розваг на Хеловін у США популярною є гра «ловля яблук», при якій учасникам зі зв'язаними руками необхідно витягнути яблуко зубами з таза із водою. Хеловін у Великобританії До Дня всіх святих британці проводять тижні жахів і страшилок у замках, графствах та маєтках.

У деяких з них в ніч з 31 жовтня проти 1 листопада дозволяється спуститися в підземелля в очікуванні появи справжніх привидів.

В пабах і ресторанах відвідувачам пропонують випити ель і полювати за привидами. Також тут не менш популярні гра з виловлювання яблук, костюмовані вечірки, під час яких розповідають страшні історії, вирізання гарбузів і «полювання» на солодощі для дітей.

Традиції святкування Хелловіну в Китаї

 

У Піднебесній в День всіх святих проводять Фестиваль голодних духів. За китайською традицією, голодні душі померлих нещасливою смертю і тих, про кого забули, проникають у світ живих. Щоб якось задобрити духів, їм підносять їжу, дарують символічні гроші, паперові автомобілі, вілли та прикраси.

Зазвичай їх потім спалюють на ритуальному вогнищі. Нерідко струмками китайці сплавляють ліхтарики у формі квіток лотоса та запускають небесні ліхтарики, які освітлюють душам шлях назад. 

Також цього дня у Китаї перед фотографіями померлих родичів ставлять воду і їжу, а біля вікон вішають ліхтарики, щоб душі предків змогли відвідати рідних.

Святкування Хелловіна в Мексиці

День мертвих в Мексиці відзначають два дні поспіль – 1 і 2 листопада. На вулиці виходять «повсталі з домовин мерці», а очолює їх головний символ свята – сеньйора-скелет Калавера Катріна.

Готуватися до святкування Хелловіна мексиканці починають за кілька місяців: підбирають до костюмів різні аксесуари, серед яких різноманітні капелюхи та пишні різнокольорові боа.

Тому зовсім не дивно, що мексиканський День мертвих схожий на традиційний латиноамериканський карнавал. Хелловін в Мексиці – справді веселе свято. Тут заведено зустрічати душі покійних з радістю. Спеціально для них споруджують вівтарі з яскравих квітів, готують безліч смачних страв і подарунків.

Читайте також:День вчителя: чи варто вітати педагогів? (відео)