Суспільство
8 листопада 2019
У Ахметова пропонують збільшити на 90% вартість електроенергії для населення
Енергохолдинг ДТЕК пропонує підняти тариф для категорії споживачів, що споживають до 100 кВт-год/місяць електричної енергії.
news-image

Енергохолдинг ДТЕК пропонує підняти тариф для категорії споживачів, що споживають до 100 кВт-год/місяць електричної енергії, на 86,7%, або на 0,78 гривень кВт-год до 1,68 гривні/кВт-год з 1 січня 2020 року.

Про це повідомив депутат Верховної Ради від фракції "Слуга народу", голова парламентського комітету з питань енергетики і житлово-комунальних послуг Андрій Герус на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook, передають Українські Новини, пише «Є!».

Він повідомив, що на нарадах у Міністерстві енергетики та захисту навколишнього середовища керівники ДТЕК заявляли, що при зниженні вартості електроенергії ДТЕК перестане купувати вугілля. При цьому раніше неодноразово надходили заяви щодо можливої зупинки Луганської теплоелектростанції (ТЕС) з-за припинення поставок вугілля. 

Разом з тим у "немонополиста" був свій план, як вийти з цієї ситуації - це підвищення тарифів на електроенергію для населення", - написав Герус.

Він зазначив, що ДТЕК пропонує з 1 січня 2020 року збільшити тариф на перші 100 кВт-год/місяць на 86,7% до 1,68 гривні/кВт-год (це дозволить отримувати додатково 12,5 млрд гривень на рік), а також пропонується для групи споживачів, які споживають понад 500 кВт-год/місяць, пропонується підняти тариф на 71,4%, або на 1,2 гривень кВт-год до 2,88 гривні/кВт-год (це дозволить отримувати додатково 2,3 млрд гривень на рік).

Герус зазначив, що в ДТЕК також пропонують з 2021 року по 2023 рік підвищувати щорічно на 25% тариф для населення, яке споживає до 500 кВт-год/місяць. 

Якщо це заради покращення мереж, покращення якості послуг для споживачів, то це можна обговорювати. Якщо для покращення гнучкості та надійності енергосистеми, для синхронізації з Європою, то можна обговорювати (але не серед зими). А якщо це для того, щоб забезпечити комусь надприбуток від монополізму, то я проти", - підкреслив Герус.

Раніше стало відомо, що у проєкт держбюджету не заклали ні обіцяного підвищення зарплат вчителям, ні підняття прожиткового мінімуму до "фактичного рівня", урізали навіть ті програми, які ухвалювалися ще урядом Гройсмана.

Читайте також:Новий голова Нацкомісії з тарифів заявив про неминучість зростання цін на електроенергію для населення