Політика
10 грудня 2019
Новий саміт планують провести через 4 місяці в Берліні
Жодних умов для проведення наступного саміту не ставиться.
news-image

Помічники президентів і міністри закордонних справ країн “нормандської четвірки” – Україна, Німеччина, Франція, Росія – підготують новий саміт за чотири місяці, пише «Є!» з посиланням на rubryka.

Президент Франції Макрон заявив:

Що стосується розморожування (ситуації на Донбасі), я не думаю, що про це може йтися, бо ми бачимо, що щодня, щотижня є нові жертви. І навіть сьогодні, коли ми говоримо, в контактній зоні були жертви. Ми показуємо формат дипломатичний і його важливість, тому що лише дипломатичний формат може забезпечити правильне використання Мінських домовленостей. Ми констатуємо, що буде прогрес у короткий термін: до кінця цього року буде перевіренийсписок полонених, які будуть звільнені, також ідеться про тривале припинення вогню, і розведення сил… Ми домовилися, що за чотири місяці ми зустрінемося знову в особі міністрів закордонних справ і радників. Вони будуть говорити про те, як вони можуть поліпшити умови безпеки, політичні умови, гуманітарні умови”.

Макрон назвав важливим етапом зустріч у “нормандському форматі”, оскільки це перша така зустріч за останні 3 роки.

За його словами, важливою була зустріч глав Української та Російської держав у двосторонньому форматі.

Володимир Зеленський зазначив, що жодних умов для проведення наступного саміту не ставиться, тому “через чотири місяці є можливість продовжити дискусію і побачити результати”.

У свою чергу, речник президента РФ Дмитро Пєсков сказав ТАСС, що зустріч лідерів країн “нормандської четвірки”, яка запланована за 4 місяці, відбудеться в Берліні.

Раніше повідомлялося, що “зради не сталося".

Читайте також:Зеленський: У Мінську будуть узгоджені три прості «гуманітарні» точки для розведення сил до кінця березня