Митниця запустить мобільний додаток «e-Borders» з онлайн-сервісами для бізнесу у 2020 році
Про це повідомив керівник Державної митної служби Максим Нефьодов.
news-image

У Державній митній службі планують запустити мобільний додаток "e-Borders". Він дозволить через смартфон отримувати всі сервіси від митниці, а також слідкувати за ситуацією на кордоні онлайн, пише «Є!».

Про це повідомив керівник Державної митної служби Максим Нефьодов, передає кореспондентка hromadske.

Ми хочемо запровадити наступного року мобільний додаток «e-Borders», який спільно з нашими колегами з Державної прикордонної служби дозволить кожній людині не тільки розуміти, що реально відбувається на кордоні, але і отримувати в режимі онлайн ті сервіси, які має надавати держава для тих, хто хоче перетинати кордон», — заявив Максим Нефьодов.

Керівник ДМС наголосив, що цифрова трансформація на митниці є одним з пріоритетів. За пів року там планують переглянути систему управління ризиками та відкрити систему бізнес-аналітики, яка дозволить слідкувати за роботою митниці. Зокрема, запрацює портал відкритих даних та автоматичні сервіси для класифікації та інтеграції з базами інших країн.

У нас є зобов’язання, згідно з указом президента, відкрити знеособлену інформацію щодо митної вартості товарів. Ми дуже хочемо запровадити вже протягом найближчих місяців систему самостійного декларування транспортних засобів, а після цього й інших відносно простих товарів, що переміщують громадяни. Це не тільки спростить процес, але і здешевить його для людини», — пояснив Максим Нефьодов

Також Держмитслужба працює з контейнерними лініями, які запускають міжнародну моніторингову систему. За допомогою технології блокчейн вона дозволить відслідковувати рух кожного контейнеру по світу.

Також за словами Нефьодова у 2020 році держава витратить 480 мільйонів гривень на розбудову інфраструктури митниць.

8 грудня в Україні запрацювала Державна митна служба, якій передали повноваження Державної фіскальної служби.

Читайте також:В Україні офіційно запрацювала нова митниця