новини

Нацбанк знизив облікову ставку: в уряді пояснили, що це означає

Прем'єр і міністр економіки розповіли, як зниження облікової ставки позначиться на стані економіки країни

Національний банк України (НБУ) знизив облікову ставку з 15,5% до 13,5% річних. Про це повідомляє прес-служба Нацбанку, пише «Є!».

Крім того, наголошується, що в листопаді нинішнього року інфляція сповільнилася до 5,1%, що виявилося набагато нижче очікувань. Таким чином вдалося досягти середньострокової цілі в 5%, яку регулятор декларував ще в 2015 році.

У Нацбанку відзначають, що інфляція значно сповільнилася за рахунок зниження готівкового курсу валют, а також за рахунок поліпшення інфляційних очікувань.

Також НБУ дозволив фізичним особам виводити з країни до 100 тис. дол. на рік

Нововведення НБУ на своїй сторінці в Facebook узагальнив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов. Він також зазначив, що це сприятиме зміцненню національної валюти.

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук у своєму Telegram-каналі написав, чому важливо зниження облікової ставки. Він зазначив, що це є підтвердженням того, що економіка нашої країни стабільна 

Економіка стабільна і сильна, в умовах якої українці можуть робити заощадження в гривні, а бізнес – інвестувати в Україну", – зазначив прем'єр.

Читайте також:Трудові мігранти переказали до України 9,7 мільярдів доларів — НБУ

 

12 грудня 2019, 19:50

 

Loading...

До теми

Авторизація