Події
13 грудня 2019
Косівську мальовану кераміку внесли до спадщини ЮНЕСКО
Косівська мальована кераміка була однією із 42-х номінацій, які подавалися до включення у список ЮНЕСКО.
news-image
Косівська мальована кераміка – найбільш відома гуцульська кераміка, що отримала назву від місця її створення – міста Косова.

Косівську мальовану кераміку внесли до репрезентативного списку світової нематеріальної спадщини ЮНЕСКО, пише «Є!» з посиланням на zaxid.net.

Рішення ухвалили 12 грудня під час 14-ї сесії Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини в столиці Колумбії Боготі.

Конвенцію про охорону нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО прийняла у 2003 році, Україна приєдналася до неї у 2008 році. Згідно з нею, охорона такої спадщини передбачає її ідентифікацію, документування, дослідження, збереження, захист, популяризацію та відродження різних її аспектів.

Додамо, що до списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО також входить петриківський розпис та козацькі пісні Дніпропетровської області.

Косівська мальована кераміка – найбільш відома гуцульська кераміка, що отримала назву від місця її створення – міста Косова на Івано-Франківщині, околиці якого багаті на глину. Гончарство тут було одним із основних ремесел, що дозволило місцевим майстрам розвити свій унікальний стиль. Виробництво косівської кераміки розвинулося в трьох центрах: Пістині, Косові (з селами Старий Косів, Смодна, Вербовець, Москалівка, Монастирське) і Кутах (з селом Старі Кути).


Читайте також:Відпочинок в горах: 7 зимових курортів Карпат набагато дешевших Буковеля (фото)