новини

Президент Володимир Зеленський вніс на розгляд Верховної Ради невідкладний проєкт закону

Зеленський хоче, щоби підозрюваним у корупції не призначали заставу

Невідкладний проєкт закону має дозволяти судді не призначати заставу, коли йдеться про тяжкий або особливо тяжкий корупційний злочин, пише «Є!»  з посиланням на Українська правда.    

Це прописано в законопроєкті №2620.

Документ пропонує доповнити ч.4 ст.183 Кримінального процесуального кодексу пунктом, за яким слідчий суддя або суд має право не визначати розмір застави при обранні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у кримінальних провадженнях щодо тяжкого або особливо тяжкого корупційного злочину.

Президент пояснює, що застава замість арешту дозволяє ухилитися від кримінального переслідування.

Особа, яка вчинила правопорушення, пов’язане з одержанням неправомірної вигоди, маючи фінансові можливості та сплативши певну суму застави, яка навіть може бути меншою за розмір неправомірної вигоди, уникає в подальшому тримання під вартою.

Перебуваючи на свободі, вона має змогу активно протидіяти зусиллям правоохоронців, перешкоджати встановленню істини шляхом знищення документів, речових доказів, залякування осіб, які можуть бути свідками чи потерпілими".

 

Читайте також:У силових відомствах просять ветувати проект, бо упевнені, що документ знизить ефективність розслідування злочинів
     

18 грудня 2019, 20:50

 

Loading...

До теми

Авторизація