Світ
25 грудня 2019
«Бог любить всіх, навіть найгірших людей». Папа Римський провів різдвяну месу у Ватикані
"Ви могли помилятися, могли діяти неправильно, але Господь продовжує вас любити" - сказав понтифік.
news-image

Під час традиційної різдвяної меси в соборі Святого Петра у Ватикані Папа Римський Франциск сказав, що Бог любить всіх, навіть найгірших людей, передає bbc.

Ви могли помилятися, могли діяти неправильно, але Господь продовжує вас любити" - сказав понтифік.

Багато хто вважає, що так завуальовано Папа звернувся до священників, які опинилися у центрі секс-скандалів і звинувачень в педофілії.

На традиційну нічну месу у Ватикані зібралися тисячі вірян.

У саме Різдво, в середу, Франциск виступив з традиційним посланням Urbi et Orbi ( "Місту й світові").

Папа Римський Франциск виголосив традиційне різдвяне послання "Місту і світу" опівдні у Ватикані. Понтифік згадав про Україну, яка прагне миру.

Папа закликав до миру у Святій Землі, Сирії, Лівані, Ємені, Іраку, Венесуелі, Україні та кількох африканських країнах, повідомляє "Радіо Ватикану". 

Понтифік закликав до особистісних змін, щоб вирішити різного роду конфлікти.

За його словами, у людських серцях існує пітьма, але "більшим є Христове світло". Він згадав про біженців та мігрантів, які змушені через несправедливість перетинати пустелі та моря, "які стають кладовищами".

Минулого тижня він скасував правило "папської таємниці" щодо священників, звинувачених у сексуальному насильстві над дітьми.

Раніше подібні справи розглядалися Католицькою церквою в режимі найсуворішої секретності, щоб, як пояснювали священники, захистити приватне життя жертв і репутацію обвинуваченого.

Але згодом правило "папської таємниці" стало поширюватися на кримінальні розслідування і судові процеси. Священники постійно посилалися на нього, щоб не співпрацювати з поліцією і судовими органами.

Відтепер це правило не діятиме для тих, хто повідомляє про злочин або заявляє, що став жертвою.

Папа також вніс корективи у визначення Ватиканом дитячої порнографії, підвищивши максимальний вік з 14 до 18 років.

Скандали навколо церкви

В останні роки католицьку церкву охопили численні секс-скандали. З парафій по всьому світу від жертв або свідків насильства надійшли тисячі заяв зі звинуваченнями на адресу священників у порочних діях сексуального характеру, які, за словами заявників, покриває вище духовенство.

Очоливши церкву, Франциск зіткнувся з серйозним тиском: громадськість чекала від нього рішень, які б поклали край цій кризі.

На нічній месі у Ватикані також були присутні діти, яких спеціально запросили з Венесуели, Іраку і Уганди.

Кореспондент ВВС у Римі Марк Лоуен вбачає в цій обставині два моменти: особливе ставлення Папи Франциска до проблем мігрантів і жертв війни, а також бажання зміцнити позиції католицької церкви у найвіддаленіших від Ватикану країнах.

Читайте також:Папа Римський закликав молитися за Україну напередодні зустрічі «нормандської четвірки»