новини

В Україні різко змінилися ціни на бензин: що чекає водіїв у 2020 році

Потенціал зменшення цін уже вичерпано, однак, вони так і не досягли рівня, зазначеного президентом України Володимиром Зеленським.

Понад три тижні ціни на паливо в Україні падали, і ось уже кілька днів вони тримаються на одній позначці. Експерти вважають, що потенціал зменшення цін уже вичерпано, однак, вони так і не досягли рівня, зазначеного президентом України Володимиром Зеленським, пише OBOZREVATEL.

Ще 23 грудня президент України Володимир Зеленський зустрівся з нафтотрейдерами і запропонував їм знизити ціни на паливо за рахунок зменшення знижок за програмами лояльності. Натомість їм пообіцяли боротися з нелегальними заправками, які заважають здоровій конкуренції.

Ринок відгукнувся і ціни почали падати вже на наступний день. Обвал був поступовим і тривав аж до 8 січня. За весь цей час ключові позиції палива втратили по півтори гривні в ціні:

  • А-92: мінус 1,54 грн/л. Нинішня середня ціна – 26,14 грн/л;

  • А-95: мінус 1,56 грн/л. Нинішня середня ціна – 27,17 грн/л;

  • Дизпаливо: мінус 1,46 грн/л. Нинішня середня ціна – 26,70 грн/л.

Тут варто зазначити, що на зустрічі з Зеленським їм була озвучена інша цифра – 1,1 долар за літр бензину (26,33 грн/л). Отже, А-95 не добрав до озвученої позначки ще 84 копійки. Однак, на думку експертів, подальшого падіння ціни поки чекати не варто.

Експерти виділяють три основні причини того, що падіння ціни на бензин зупинилося.

  • Ослаблення гривні;

  • Криза поставок нафти в Білорусі;

  • Подорожчання нафти.

У кінці року гривня активно зміцнювалася і це називали однією з причин зниження ціни. Однак, у новому році долар пішов вгору, вже досяг позначки в 24 гривні, і вплинув на зупинку зниження ціни на бензин.

Ще одним важливим фактором, за заявою фахівців "Консалтингової групи А-95", стала ситуація в Білорусі. Там нафтопереробні заводи (НПЗ) ще не досягли домовленостей із Росією щодо постачання нафти і були змушені обмежити експорт нафтопродуктів. Через це оптова пропозиція в січні була обмежена одним-єдиним заводом – Кременчуцьким.

Третій фактор – ціна на саму нафту. В середньому зараз вона торгується більш ніж по 65 доларів за барель, а в період із 3 по 8 січня її ціна підскакувала і до /барель. За словами директора Інституту енергетичних досліджень Дмитра Марунича, на це вплинуло загострення ситуації в Ірані – зокрема, вбивство Сулеймані, атака іранцями американських баз і катастрофа з українським Boeing.

На український ринок це ніяк не вплинуло, але вплинуло на ціни на нафту. З огляду на те, що ситуація там поки не нормалізується, то очевидно, що ці значення будуть зберігатися протягом деякого періоду", – розповів Марунич.

Читайте також:Українцям варто готуватися до подорожчання їжі, зокрема, хліба, круп, молочних виробів

20 січня 2020, 14:00

 

Loading...

До теми

Авторизація