Події
20 січня 2020
Колишня мер Слов'янська Штепа отримала 3600 євро компенсації від України за рішенням ЄСПЛ — адвокат
Раніше Європейський суд постановив, що Україна порушила право Штепи на судовий розгляд «протягом розумного терміну» чи звільнення до судового розгляду.
news-image

Колишня міська голова Слов’янська Неля Штепа, яку обвинувачують у посяганні на територіальну цілісність України та створенні терористичної групи, отримала 3600 євро компенсації за порушення права на свободу за рішенням Європейського суду з прав людини.

Про це розповів hromadske адвокат Штепи Олександр Шадрін.

Він також зазначив, що зараз його підзахисна чекає на черговий виклик до суду в Харкові. Однак де саме на сьогодні перебуває Штепа, адвокат не повідомив.

У мене не має такої інформації. Ймовірно у Слов’янську. Але у неї немає обмежень на пересування», — зазначив Шадрін.

Раніше Європейський суд постановив, що Україна порушила право Штепи на судовий розгляд «протягом розумного терміну» чи звільнення до судового розгляду. Суд вважає, що кримінальне провадження було занадто довгим. Також ЄСПЛ визнав порушення права Штепи на справедливий суд.

Штепа вимагала 21 тисячу 450 євро за судові витрати, 8500 євро за компенсацію втраченій зарплаті та 30 тисяч євро за моральну шкоду. Врешті Україну зобов'язали протягом трьох місяців виплатити Штепі 2600 євро за моральну шкоду та 1000 за судові збори та витрати.

Нагадаємо, Нелю Штепу затримали 11 липня 2014 року. Її звинувачують у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, що спричинило загибель людей, та у створенні терористичної групи чи організації.

Окрім того, проти неї висунуто звинувачення у закликах до зміни меж території України, сприянні проведенню псевдореферендуму про відокремлення Донецької області від України, створенні умов для діяльності терористичних груп та організацій.

Зазначимо, що з 12 червня 2018 року суд неодноразово переносив продовження підготовчого засідання і жодного разу воно не відбулося.

Раніше ми писали, що Україна та Угорщина домовилися об’єднати зусилля проти загрози світовій безпеці.