Суспільство
24 січня 2020
КСУ не дозволив підвищити пенсійний вік одній з категорій громадян
Рішення Конституційного суду про заборону підвищувати пенсійний вік оскарженню не підлягає
news-image

Конституційний Суд України визнав не відповідними Основному закону положення, що передбачали підвищення пенсійного віку для деяких пільгових категорій громадян. Про це повідомляє прес-служба КСУ, пише «Є!»  з посиланням на comments.ua.      

Йдеться про поетапне збільшення на 5 років віку для виходу на пенсію на пільгових умовах з урахуванням відповідного стажу роботи та на пенсію за вислугу років... Конституційний Суд України виходить з того, що працівники, які працювали в шкідливих умовах, і погоджувалися на таку працю через можливість отримання окремих пільг, мали об’єктивні очікування, що у них є право виходу на пенсію на умовах, визначених Законом України "Про пенсійне забезпечення", - йдеться в повідомленні.

Після прийняття змін 49 народних депутатів звернулися до Конституційного суду щодо відповідності Основному закону низки положень документа.

В КСУ відзначили, що після внесення змін у пенсійне законодавство право громадян, які працюють у шкідливих умовах, було звужено. І суд розцінив це як погіршення юридичного становища цієї категорії громадян у праві призначення пенсії.

Рішення Конституційного суду є остаточним і оскарженню не підлягає.

Читайте також:Годинник Судного дня зупинили за 100 секунд до апокаліпсису: що це означає