Політика
28 січня 2020
Партія Тимошенко зареєструвала законопроект, що обмежує зарплати чиновників
Документом пропонується встановити обмеження максимального розміру виплат можновладців та членів наглядових рад державних підприємств на рівні десяти мінімальних заробітних плат, тобто сума не може перевищувати 47 230 гривень.
news-image

"Батьківщина" пропонує обмежити максимальний розмір заробітної плати працівників держпідприємств

Партія Юлії Тимошенко "Батьківщина" зареєструвала у Верховній Раді України проект закону №2798 "Про внесення змін до Закону України "Про оплату праці" щодо обмеження максимального розміру заробітної плати керівників і працівників підприємств державного сектору економіки, державних службовців і працівників установ та організацій, що фінансуються чи дотуються з бюджету". Про це повідомляє РБК-Україна.

Так, документом пропонується встановити обмеження максимального розміру виплат можновладців та членів наглядових рад державних підприємств на рівні десяти мінімальних заробітних плат, тобто сума не може перевищувати 47 230 гривень.

В пояснювальній записці до документа зазначено, що в Україні склалася абсурдна ситуація з оплатою праці та грошовими винагородами чиновникам. Почасти вони значно більші, ніж отримують керівники аналогічних підприємств і державних органів у країнах-членах Європейського Союзу. Співвідношення між максимальною і мінімальною заробітною платою в одній організації може сягати понад 400 разів.

Ухвалення законопроєкту №2798, на думку представників партії, сприятиме зменшенню несправедливих розривів між доходами чиновників і керівників державних підприємств та простими працівниками, а також зменшить видатки бюджету.

Раніше стало відомо, що Гончарук обіцяє компенсувати заробітні плати у разі затримок виплат.

Читайте також:Член правління Укрзалізниці Марчін Целєєвський в грудні отримав майже півмільйона грн зарплати