новини

Найкращі фільми про корабельні катастрофи для перегляду на вихідні

Підбірка фільмів про корабельні катастрофи

Що подивитись на вихідні? Журналісти «Є!» зробили для вас збірку фільмів про корабельні катастрофи. Зберігайте собі десь, щоб не загубити та подивитись всі.

 1. «Курськ»

Історія найгучнішої і загадкової морської катастрофи 2000-х - загибелі підводного човна «Курськ». Велика трагедія показана через окремі долі людей, об'єднаних страхом і мужністю, надією і горем. Фільм-катастрофу на основі реальних подій «Курськ» зняв відомий данський режисер, лауреат Каннського фестивалю Томас Вінтерберг ( «Торжество», «Полювання», «Далеко від божевільного натовпу») при продюсерській підтримці Люка Бессона. 10 серпня 2000 року російський підводний човен К-141 «Курськ» вийшов в Баренцове море для проведення бойових навчань. 118 членів екіпажу, включаючи капітана-лейтенанта Михайла Аверіна, не знали, що цей рейс стане для них останнім, а звичне прощання з землею виявиться прощанням назавжди. Аверіна чекає вдома його вагітна дружина Тетяна і маленький син Міша, який мріє піти по стопах батька. Коли до дружин підводників доходять неясні відомості про аварії на «Курську», Таня марно намагається дізнатися правду про долю чоловіка. Під водою і на суші люди борються з наслідками катастрофи, що потрясла світ.

2. «Людина, місце, час і знову людина»

Кілька людей з різних соціальних прошарків відправляються в подорож на одному кораблі. Пасажири перетинають кордони закону і моралі, проявляючи найжорстокіші нахили. На борту корабля, який раніше служив для військових цілей, збираються безіменні пасажири різних станів, різного віку та роду діяльності. Серед них - подорожують молодята, важливий чиновник з дорослим сином, група повій і зграя жорстоких бандитів. Осторонь від усіх знаходиться загадковий старий, який для чогось збирає бруд і сміття. Ілюзія мирного плавання розсіюється після першого конфлікту через розподіл їжі. На борту встановлюється військовий стан, але по факту - перемога насильства і найтемніших пристрастей. Сексуальна агресія, вбивства, канібалізм, - пасажири дозволяють собі все і стають ворогами, однаково приреченими на загибель.

3. «Гонка століття»

Пригодницька драма режисера Джеймса Марша ( «Всесвіт Стівена Хокінга»), в основу якої лягла реальна історія з життя англійського підприємця-невдахи, винахідника і авантюриста Дональда Кроухёрста. Світ знає чимало історій, коли люди ризикували всім, що було в їх житті, і в підсумку домагалися свого. Кроухерст, з дитинства мріяв здійснити кругосвітню подорож, теж поставив на карту все і був не готовий програти. Все почалося в 1968 році, коли газета «The Sunday Times» оголосила про проведення найбільшої кругосвітньої регати. Правила гонки говорили, що грошову нагороду отримає той, хто прийде першим, а також той, хто буде рухатися швидше за всіх. При цьому учасники повинні були обігнути земну кулю, не зробивши жодної зупинки. Кроухерст відразу подав заявку на участь: перемігши в гонці, він сподівався надихнути інших мрійників, а заодно поправити справи своєї фірми. Для подорожі потрібен був човен, і на його будівництво Кроухерст взяв в борг солідну суму. Розроблений ним тримаран мав стати самим швидкохідним судном в гонці, проте не був повністю дороблений до моменту відплиття. Проте відступати було вже пізно, і Кроухерст вирішив стартувати так. Проблеми з трімараном почнуться майже відразу; незабаром після відплиття Кроухерст зрозуміє, що, ймовірно, переоцінив свої сили.

4. «Занурення»

Британський розвідник Джеймс Мор і океанолог Даніель закохалися з першого погляду. Але нестримний роман швидко закінчився. Даніель відправляється в науковий рейс по океану з глибоководними зануреннями, а у Джеймса - зустріч з сомалійськими бойовиками, що закінчилася для агента полоном. Перебуваючи перед обличчям смерті, вони невпинно подумки повертаються один до одного.

5. «Під владою стихії»

Молодая пара отправляется в круиз по Тихому океану на своей яхте. Но вскоре оказываются во власти сильнейшего шторма...

6. «Ідеальний шторм»

Невелике рибальське судно «Андреа Гейл» потрапляє в сильний шторм - просто мрія Айвазовського. Тільки ось, якщо для художника вся ця стихія є джерелом натхнення, то нещасним рибалкам доводиться несолодко. Звичайно, суворі чоловіки готові кинути виклик хвилям і врятувати не тільки своє життя, а й свій кораблик. А ось бідним акторам було ще складніше, ніж їх героям. Щоб достовірно втілити на екрані небезпечні події з життя сміливих рибалок, Джорджу Клуні, Марку Уолбергу і їх товаришам доводилося мокнути під неймовірними кількостями води, мерзнути і гойдатися на величезних хвилях. Особливо несолодко довелося Уолбергу, який не просто весь час страждав від морської хвороби, але і примудрився ледь не потонути при зйомках одного з епізодів і навіть підхопити вушну інфекцію.

7. «Титанік»

Зворушлива історія кохання Джека і Рози - соціально не дорівнює людей, яких доля звела напередодні страшної трагедії. Перше і останнє в історії плавання грандіозного лайнера "Титанік" стало фатальним для тисяч людей ... Але чи могли знати головні герої, що зіткнення з могутнім Айзберг в холодних водах Північної Атлантики перетворить їх раптові ніжні почуття у відчайдушну сутичку зі смертю?

8. «Криголам»

У центрі сюжету - героїчний подвиг радянських мореплавців, які в березні 1985 року неподалік від узбережжя Антарктиди на криголамі "Михайло Громов" намагалися уникнути зіткнення з гігантським айсбергом.

9. «Не згасне надія»

Перетинаючи поодинці Індійський океан, моряк виявляє одного ранку, що його 12-метровий вітрильник зіткнувся з дрейфуючим контейнером і отримав пробоїну. Позбавлений радіозв'язку і навігаційних інструментів, чоловік потрапляє в сильний шторм. Незважаючи на винахідливість, знання моря і величезну фізичну силу, йому лише насилу вдається вижити. Він лагодить свій корабель, проте безжальне сонце, акули і швидко виснажені запаси знову змушують його дивитися смерті в обличчя.

10. «Посейдон»

Під ударом спонтанно виниклої в Атлантичному океані хвилі-вбивці, розкішний круїзний лайнер за кілька секунд перевертається і починає йти на дно. Кілька дивом уцілілих пасажирів змушені об'єднати зусилля заради порятунку своїх життів. Корабель швидко заповнюється водою, і вони повинні подолати розбіжності і приймати доленосні рішення на своєму відчайдушному шляху до поверхні.

Читайте також: Критики у захваті: на Netflix вийшов детектив, де нічого не відбувається

2 лютого 2020, 14:52

 

Loading...

До теми

Авторизація