Події
18 лютого 2020
На Тернопільщині люди не хочуть пускати евакуйованих з Китаю
Місцеві жителі облаштували на дорозі цілодобові блокпости, щоб не допустити ймовірного приїзду на карантин до санаторію в області.
news-image

На Тернопільщині місцеві жителі облаштували на дорозі цілодобові блокпости, щоб не допустити ймовірного приїзду на карантин до санаторію Медобори українців, яких евакуюють з Китаю через спалах коронавірусу, пишуть Факти .

Блокпости облаштували на під’їзді до села Конопківка поруч з Микулинцями Теребовлянського району, де розташований санаторій.

Присутні висловилися категорично проти того, щоб групу українців з Китаю привезли на карантин в Медобори, мотивуючи це тим, що заклад не пристосований для таких цілей.

В Тернопільській облдержадміністрації не змогли надати конкретної інформації.

Заклад для двотижневого карантину шукають у кожній області, – розповів голова Тернопільської ОДА Ігор Сопель.

Раніше керівник санаторію Медобори Василь Мартинюк розповів, що днями спілкувався з представниками Кабміну.

Фахівці Міністерства охорони здоров’я ознайомилися з діяльністю установи і дійшли висновку, що санаторій придатний для розміщення евакуйованих з Китаю українців. Але остаточного рішення ще не було.

Лікарі Тернопільщини вже тиждень говорять про те, що область не готова до прийняття таких пацієнтів. 

Тернопільщина – єдина область, де немає інфекційного відділення обласної лікарні.

Кожен із медиків, розуміє, що повітряно-крапельним шляхом можна заразитися навіть на відстані 1,5 метри. Тобто досить комусь кашлянути, як інфекція може поширитися.

Можливо, люди, які приїдуть до нас, є здорові, як повідомляють. Тільки ми ж не знаємо, чи там кожен здоровий! Якщо приїжджі все таки виявляться хворі, а інфекція пошириться, буде вже пізно! В нас немає вакцини проти нової недуги. Ми не готові приймати таких людей! Для цього в Україні є спеціалізовані заклади інфекційного значення, які розташовані віддалено від міста. Можливо, в лісосмузі. Розглядайте, будь ласка, такі варіанти! Ми не готові до прийняття таких пацієнтів. Сподіваюся, мене багато хто підтримає", — наголосила медик Ольга Трапова.

До слова, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков представив план евакуації українців з Китаю та продемонстрував, який захист матимуть медичні працівники.

Раніше ми писали, що Зеленський пригрозив «деяким» політикам: Привезу українців з Китаю до вас в особняки.

Читайте також:У Китаї заборонили виходити з будинків