Війна
2 березня 2020
Звільнений з полону Асєєв заявив, що Україні за обміном повернули людей, які знущалися з полонених у в’язниці бойовиків
Він додав, що зареєстрував у СБУ 20 січня 2020 року запит щодо Бражнікова і Кускова, але ніякої офіційної відповіді досі не було.
news-image
Журналіст Станіслав Асєєв, якого звільнили з полону бойовиків на Донбасі під час обміну 29 грудня 2019 року, стверджує, що інші звільнені, Євген Бражніков та Олексій Кусков, знущалися з українських в'язнів у полоні бойовиків.

Про це він заявив у Facebook, прокоментувавши відповідний сюжет ТСН.

Про Євгена Бражнікова і Олексія Кускова (обидвоє били мене особисто і ламали всю нашу камеру восени 17-го; Женею Ставцевим — він все ще у полоні — фактично вимили підлогу, протягнувши по всьому коридору) я також говорив президенту. Він одразу зв'язався з СБУ, де йому голосно відрапортували «Бражніковим займаємося» — і на цьому все», — написав Асєєв.

Він додав, що зареєстрував у СБУ 20 січня 2020 року запит щодо Бражнікова і Кускова, але ніякої офіційної відповіді досі не було.

Асєєв зазначив, що Бражнікова намагалися побити інші звільнені прямо під час обміну, але його «врятували військові і під конвоєм СБУ доставили до Києва». Кусков же, за його словами, вже понад два роки перебуває на волі, після обміну у грудні 2017 року.

У Феофанії (мабуть, прийшов провідати свого друга Бражнікова) зустрів мене на першому поверсі (Кусков — ред.), поплескав по плечу і мило з посмішкою запитав: «Ну, як ти? Пам'ятаєш мене?». — Пам'ятаю, Льошо, я нічого не забуду», — підсумував Асєєв.


Нагадаємо, 29 грудня відбувся великий обмін утримуваними особами між Україною і так званими «ДНР» і «ЛНР». З полону бойовиків повернулися 76 українців, зокрема журналіст Станіслав Асєєв, який перебував у полоні понад 2 роки. СБУ оприлюднила імена всіх звільнених з полону українців: це 12 військових і 64 цивільних.

У пресслужбі Володимира Зеленського зазначили, що всього звільнили 81 людину, але 5 людей залишилися на непідконтрольній території. У межах обміну Україна передала бойовикам понад 120 людей, ще 17 відмовилися брати участь в обміні. Українська влада зокрема передала колишніх беркутівців, обвинувачених у розстрілах на Інститутській у 2014 році, та бразильця Рафаеля Лусваргі.

Читайте також:Жоден із звільнених два місяці тому полонених не отримав 100 тис. грн, - Бутусов