Події
6 березня 2020
«Там живуть українці» — прем'єр заявив, що в окупований Крим потрібно подавати воду
Прем'єр уточнив, що уряд України не може подавати воду в Крим до деокупації півострова і повернення його до складу України.
news-image

Новопризначений прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що воду в окупований Росією Крим потрібно подавати, адже там живуть українці.

Про це пише Громадське.

Питання подавання води в окупований Крим — це не питання торгівлі з окупантом, це не питання якогось бізнесу, це питання гуманітарної відповідальності перед людьми, які живуть в Криму. Неподача туди води призведе до гуманітарної катастрофи. Там живуть українці, ми не перекриємо воду для українців», — заявив Шмигаль і додав, що «Крим — це Україна», а окупант не може нести відповідальність за українців, які там живуть.

Після ефіру та шквалу критики, яку викликала його заява, прем'єр уточнив, що уряд України не може подавати воду в Крим до деокупації півострова і повернення його до складу України.

Позиція залишається незмінною: ми хотіли би подавати воду нашим громадянам, але не можемо і не маємо технічної змоги робити цього до деокупації півострова та повернення його до складу України», — наголосив Шмигаль.
Уряд не забуває про українців, які живуть на території тимчасово окупованого українського Криму. Ми хочемо допомагати цим людям. Ми хочемо, щоб вони відчували, що ми піклуємося про них. Справді, з технічних причин поділити воду, яка піде людям і воду, яка піде на військові бази неможливо», — пояснив він.

Раніше голова фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія заявив, що погодився б відновити водопостачання в анексований Крим в обмін на поступки з боку президента Росії Володимира Путіна щодо Донбасу.

Водночас секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов вважає, що Україна не може постачати воду в анексований Крим.

Раніше ми писали, що 3 березня під час обстрілів з боку окупантів в зоні ООС загинув 25-річний Володимир Черненко.