Світ
9 березня 2020
Коронавірус в Італії: число жертв наближається до 400, провінції закриті
За порушення заборони загрожує величезний штраф і навіть в'язниця.
news-image

Прем'єр-міністр Італії Джузеппе Конте своїм указом закрив на в'їзд і виїзд 15 провінцій через спалах коронавірусу в країні. За порушення заборони загрожує величезний штраф і навіть в'язниця, повідомляє obozrevatel.

В Італії з 8 березня по 3 квітня будуть закриті Ломбардія, Парма, П'яченца, Ріміні, Реджо-нель-Емілія, Модена, Пезаро, Урбіно, Падуя, Тревізо, Алессандрія, Вербано-Кузіо-Оссола, Новара, Верчеллі і Асті. В разі необхідності ці регіони зможуть перерозподілити пацієнтів між собою, пише Corriere della Sera.

Майже безлюдна площа Сан-Марко у ВенеціїМайже безлюдна площа Сан-Марко у Венеції

Заблокованими виявилися 16 млн осіб в одному з найбільш економічно розвинених регіонів Італії, пише The New York Times.

Таким чином, закриті "червоні зони", які були створені на початку спалаху коронавірусу в Італії, зникнуть. В'їзд і виїзд до цих провінцій буде дозволено лише в разі надзвичайної ситуації.

Мілан на карантині

Крім того, в зазначених районах тимчасово закриються школи, університети, спортивні зали і музеї, будуть припинені релігійні церемонії. Ресторани і бари продовжать працювати лише за умови, що їхні відвідувачі перебуватимуть одне від одного на безпечній відстані – не менше одного метра.

Превентивні заходи введені і на території всієї країни. В Італії закриються музеї і букмекерські контори, будуть скасовані масові заходи, зокрема покази фільмів, вистави та спортивні змагання.

За словами Конте, вжиті заходи, хоч і "викличуть дискомфорт", необхідні в цей "момент відповідальності".

Ми маємо захищати своє здоров'я і здоров'я наших близьких, наших батьків, а найперше – здоров'я наших бабусь і дідусів. Бо ми виявили, що саме люди похилого віку найчастіше схильні до зараження цим вірусом", – заявив прем'єр-міністр.

Українська журналістка Маріанна Сороневич, яка проживає в Італії, у Facebook докладно розповіла про обмежувальні заходи через карантин. Зокрема:

Людям похилого віку, тим, хто страждає на хронічні захворювання і пацієнтам з імунодепресією не рекомендується виходити зі своїх домівок. Робити це дозволяється тільки в екстрених випадках, зберігаючи дистанцію безпеки з іншими людьми, щонайменше один метр;

 Всім жителям Італії рекомендується уникати поїздок;

 Особам із симптомами респіраторної інфекції і лихоманкою (вище 37,5°C) наполегливо рекомендується залишатися вдома і максимально обмежувати контакти з іншими людьми. Їм не слід особисто звертатися до медиків, а треба зателефонувати до домашнього лікаря, або на гарячу лінію свого регіону;

 В усіх державних установах, на вході до закладів охорони здоров'я, а також в усіх громадських місцях виставлені диспенсери з дезинфікуючим розчином для рук;

 Усі транспортні компанії, зокрема міжміського сполучення, повинні вжити надзвичайних заходів для дезінфекції транспортних засобів;

 Припиняються всі масові заходи (в громадських і приватних місцях), зокрема культурні, рекреаційні, спортивні та релігійні заходи.

Закрито кінотеатри, театри, танцювальні школи, ігрові кімнати, зали для бінго, дискотеки, музеї та інші культурні заклади і подібні місця;

Залишаються відкритими ресторани і бари. Їхні власники зобов'язані створити всі умови для дотримання відстані безпеки між відвідувачами не менше одного метра.

В університетах і навчальних закладах, де це можливо, проводитимуть дидактичну діяльність на дистанції.

Обмежується доступ відвідувачів у лікарні, хоспіси, реабілітаційні установи та інші медичні установи;

Роботодавцям рекомендується надати працівникам відпустки протягом всього періоду дії цього указу.

Робота місць культу (наприклад церков) має бути організована з урахуванням розміру приміщення, так, щоб гарантувати відвідувачам можливість дотримуватися безпечної відстані – щонайменше метр. Припиняється проведення цивільних і релігійних церемоній, зокрема похоронів;

Особам, поміщеним на карантин або з підтвердженим коронавірусом абсолютно забороняється виходити з дому.

В уряді заявили, що будь-які порушники обмеження на в'їзд в закриту "помаранчеву зони" Італії без серйозних на те підстав, можуть бути засуджені до трьох місяців тюремного ув'язнення або отримають штраф в розмірі понад 200 євро, пише Daily Mail.

Станом на ранок 9 березня кількість загиблих від коронавірусу в Італії зросла від 133 до 366 осіб. Таким чином країна стала лідером за смертністю через COVID-19. Всього інфіковані вже 7 375 осіб.

Як повідомляли, раніше лідер Демократичної партії Італії Нікола Зінгаретті підтвердив, що інфікований новим китайським коронавірусом. 

За інформацією Міністерства охорони здоров'я Італії на 7 березня, в країні відомо про 5061 зараження коронавірусом, більшість із них у Ломбардії – 3420. Від ускладнень, викликаних коронавірусом, у країні померли 233 особи.

Станом на 8 березня понад 104 тис. осіб у 93 країнах світу заражені коронавірусом.

Читайте також:Рекомендації громадянам України у зв'язку із поширенням у світі коронавірусу COVID-19