Економіка та бізнес
10 березня 2020
Люди Богдана захопили агрофірму і перерахували гроші «Слузі народу»
Для цієї схеми зібрали звільнених працівників, які обрали собі "директора" Наталію Войтенко.
news-image

Люди колишнього глави Офісу президента Андрія Богдана та народного депутата від "Слуги народу" Миколи Сольского провели рейдерське захоплення агрофірми "Новоселицький". Виручені гроші були перераховані на рахунки партії президента Володимира Зеленського, повідомляє obozrevatel.

Більше тисячі гектарів землі в Київській області і понад десяти років обробляв кооператив "Новоселицький", поки одного разу на фіктивних зборах не вибрали нового керівника", – йдеться у розслідуванні BIHUS.info на YouTube.

За словами журналістів, для цієї схеми зібрали звільнених працівників, які обрали собі "директора" Наталію Войтенко.

Протокол відразу завірив нотаріус у Києві і державний реєстратор в Ірпені.

У результаті Войтенко отримала 1000 га землі, всю техніку кооперативу і доступ до понад 11 млн гривень на рахунках агрофірми.

Згідно з розслідуванням, селяни на фіктивні збори зібралися самі, оскільки юрист з Києва повідомив їм, що керівник кооперативу не доплачував за оренду землі і виключав зі списку членів. Однак такі збори були незаконними.

Після цього зерносховища і техніку відразу взяли під контроль люди в камуфляжі без розпізнавальних знаків. На половину отриманої суми Войтенко закупила 1,5 тисячі тонн цементу.

Інформація про рейдерське захоплення кооперативу на Київщині з'явилася навесні 2019 року, жителі села Вільшанська Новоселиця Київської області влаштовували пікети під парламентом.

Журналісти підкреслюють, що на зборах була людина, яка ніякого відношення до того, що відбувається не має, – юрист Олексій Оленченко. За місяць до зборів він зареєстрував клон захопленого кооперативу. Оленченко працював на компанію депутата Сольского.

Новий "директор" видала від кооперативу три довіреності на юридичне представництво. Юристами захопленого підприємства призначають Юрія Козака, Андрія Рубашка та Сергія Матіевського.

Всі вони стають спонсорами партії "Слуга народу" і вносять 5 млн гривень – стільки ж, скільки Войтенко вивела з агрофірми.

Як повідомляли раніше, 11 лютого президент України Володимир Зеленський звільнив Богдана з посади голови Офісу президента. На його місце призначили Андрія Єрмака. За три дні після своєї відставки, 14 лютого, Богдан опублікував на особистій сторінці у Facebook дивний пост – валентинку зі своїм зображенням і підписом: 

Мене важко знайти, легко втратити та неможливо забути".

Читайте також:Андрій Богдан похизувався тим, що перерахував зарплату на благодійність, й наголосив, що не брав хабарі на посаді голови ОП