Суспільство
14 квітня 2020
Коли пенсіонери отримають обіцяну тисячу гривень
Після набрання чинності змін до держбюджету у 2020 році має минути 5 днів, перш ніж почнуться виплати.
news-image

Зміни до бюджету на 2020 рік уже схвалили нардепи. Відтак з'явилися гроші для нарахування додаткової тисячі тим пенсіонерам, які отримують виплату меншу за 5 тисяч гривень.
Після набрання чинності змін до держбюджету у 2020 році має минути 5 днів, перш ніж почнуться виплати. Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України на своїй сторінці у фейсбуці.

Рішення парламенту дає можливість додатково спрямувати понад 10 мільярдів гривень для виплати одноразової допомоги у розмірі 1000 гривень більш ніж 10,6 мільйонів людей, – зазначила міністрка соцполітики Марина Лазебна.

Хто отримає додаткову тисячу і кому нарахують 500 гривень

  • З 1 квітня в Україні зміниться сума пенсійних виплат. Проте, не всім пенсіонерам варто чекати на підвищення. Мовиться про додаткову 1 тисячу гривень одноразової грошової допомоги через карантин. Однак отримають її лише ті, у кого виплати і так є меншими за 5 тисяч гривень.
  • Окрім них, додаткову тисячу у квітні отримають і понад 400 тисяч одержувачів соціальної допомоги: люди з інвалідністю з дитинства, діти з інвалідністю та отримувачі соціальних пенсій.
  • Також уряд ввів додаткову фінансову допомогу: з 1 квітня пенсіонери отримають виплату в розмірі до 500 гривень. На таку доплату можуть розраховувати ті, хто старший за 80 років і має пенсію не більше 9 205 гривень.
  • Хороші новини є і для працюючих пенсіонерів. З 1 квітня Пенсійний фонд перерахував виплати тим людям, які після виходу на пенсію продовжували працювати. Збільшені пенсії цього місяця отримають понад 357 тисяч осіб, сума у середньому підвищиться на 170 гривень.
 
Нагадаємо, згідно з постановою Кабінету міністрів, індексація пенсій в Україні відбудеться 1 травня 2020 року.
 
Українських пенсіонерів закликають сидіти вдома й не створювати черги в банках, Пенсійному фонді, управліннях соцзахисту та інших установах.
 

Читайте також:Подорожчання долара, урізання зарплат, безробіття та низькі доходи: Рада затвердила новий бюджет