новини

Як уряд підтримає малий бізнес на період кризи

Мінекономіки має план.

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України презентувало програми підтримки малого та мікробізнесу, який постраждав від карантину через коронавірус. Наразі основні програми з підтримки полягають у наданні пільгових кредитів.

В уряді обговорять, що робити з єдиним соціальним внеском для тих підприємців, які тимчасово не працюють, повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Наразі уряд розширив програму "5 – 7 – 9" та дозволив брати дешевші кредити підприємцям для того, аби підтримати їхню платоспроможність. У межах цієї програми можна взяти кредит під 0% річних для того, аби оплатити існуючі позики у банку.

На ці цілі виділили 35 мільярдів гривень.

За допомогою цієї програми "5 – 7 – 9" держава компенсує підприємцю частину кредитного навантаження. Чим більше робочих місць він створює, тим більшу компенсацію за кредитом отримує.

Програма "Нові гроші"

У межах цієї програми планують видавати пільгові кредити під 3% річних на 2 роки.

Гроші безробітним

Окрім того, уряд виділив на виплати з так званого тимчасового безробіття 4,7 мільярда гривень.

Гроші виплатять тим людям, яких відправили у неоплачувані відпустки через карантин. Виплати здійснюватимуть на рахунки роботодавців за умови, що вони не звільнятимуть своїх працівників.

Зауважимо, що за місяць дії карантинних обмежень в Україні кількість безробітних зросла на 1 – 1,3 мільйона людей. Рівень безробіття сягнув показника, найвищого за останні 15 років.

Питання ЄСВ

Питання єдиного соціального внеску, який роботодавці вимушені сплачувати, навіть не отримуючи прибутків на період карантину, наразі обговорюють з Мінфіном та Мінсоцполітики для "пошуку комплексного збалансованого рішення"

Також Верховна Рада проголосувала у першому читанні за законопроєкт, яким пропонують звільнити фізичних осіб-підприємців від ЄСВ за травень. 

В уряді нагадали, що з 11 травня карантин пом’якшується. Тобто низка малих підприємств зможуть повністю або частково відновити свою роботу.

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко закликав бізнес подавати свої пропозиції до проекту тимчасових рекомендацій з організації протиепідемічних заходів у закладах, робота яких відновиться при ослабленні карантину.

Американська компанія Uber вирішила згорнути в Україні роботу сервісу доставки їжі й перерозподілити ресурси на ринки в інших країнах, де Uber Eats зростає значно швидше.

Читайте також:Уряд та НБУ представили Президенту перші програми допомоги малому бізнесу на час епідемії COVID-19

5 травня 2020, 14:10

 

Loading...

До теми

Авторизація